گسکت گرافیتی سیم دار

گسکت گرافیتی سیم دار

متریال های مختلفی در صنعت به کار می رود که هر یک از آن ها خواص خاص خود را دارند و می توان هر یک را در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار داد. یکی از متریال هایی که در ساخت بسیاری از قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، ورق کلینگریت است. این متریال بسیار پر کاربرد بود و از آن در ساخت بسیاری از قطعات معروف صنعتی استفاده می کنند. یکی از قطعات صنعتی که از آن ساخته می شود، گسکت گرافیتی سیم دار می باشد. این قطعه به علت ویژگی های خاص خود به شدت مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. این محصول را می توان در بخش های گسترده از صنعت به کار برد.

 این شیت ها از جنس گرافیت بدون رزین یا پرکننده های معدنی هستند که در دو نوع تقویت شده فلز یا بدون آن در دسترس اند . این شیت های گرافیت انعطاف پذیر دارای مقاومت قابل توجهی در برابر خوردگی شامل انواع مختلف اسیدها، قلیاها و محلول های نمکی، ترکیبات آلی و انتقال مایعات گرم با دمای بالا مقاومت می کند. ورق های با جنس دو رو گرافیت فلزی تقویت شده ، انتخابی ایده آل برای 95٪ شیت گسکت های درخواستی هستند . این مواد گسکلتی مطابق نیازهای پالایشگاه، پتروشیمی و صنایع خواهد بود.

ویژگی های گسکت گرافیتی سیم دار

گسکت گرافیتی سیم دار از دسته ی مواد نسوز می باشد. اولین ویژگی فوق العاده ای که در این متریال وجود دارد، مقاومت حرارتی آن می باشد. دلیل این ویژگی مواد سازنده ی آن یعنی، پودر آزبست و رشته سیم ها می باشند. پور آزبست تا 550 درجه سانتی گراد دما را تحمل می کند و این میزان به کمک رزین های لاستیکی و رشته سیم ها در گسکت کلینگریت سیم دار افزایش یافته است.

دومین ویژگی که در گسکت کلینگریت سیم دار وجود دارد، مقاومت آن در برابر ضربه است، که این ویژگی نیز به خاطر اضافه شدن رشته سیم ها به ساختار آن بوده است. دیگر خصیصه این متریال انعطاف پذیری آن می باشد، انعطاف پذیری به دلیل رزین های لاستیکی می باشد، این متریال به خوبی می تواند خود را با فضایی که در آن به کار گرفته می شود، وقف دهد، از این رو بسیار پرکاربرد می باشد.

بیشتر بخوانید مقاله گسکت گرافیتی سیم دار : دیافراگم لاستیکی  

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

متریال گسکت گرافیتی سیم دار

مواد سازنده اصلی ترین بخش هر متریال و تعیین کننده خواص و ویژگی های هر متریالی‌ می باشد، از این رو نیاز است تا همیشه مواد سازنده ی هر متریال را مورد برسی قرار دهیم. 

گسکت کلینگریت سیم دار هم به دلیل ساختار و مواد سازنده ی فوق العاده ی خود است که توانسته در صنعت نقش بسیاری داشته باشد. این محصول از ورق کلینگریت ساخته شده است که از جایگزین های ورق های آزبستی است و خواص آن تا حدی مشابه ورق آزبست می باشد. کلینگریت در واقع متریالی‌ است که خود از رزین های لاستیکی و پودر آزبست ساخته شده است.

این محصول ماده ی اولیه ی ساخت بسیاری از قطعات صنعتی می باشد و گسکت کلینگریت سیم دار نیز یکی از این متریال ها می باشد. ورق کلینگریت به دلیل داشتن پودر آزبست مقاومت بالایی در برابر دما دارد و همچنین اضافه شدن رزین لاستیکی هم به آن ها کمک کرده تا استحکام بیشتری پیدا کنند و همچنین بتواند، فشار کششی را تا حد بسیار خوبی تحمل نمایند. این ویژگی ها به گسکت کلینگریت سیم دار نیز سرایت کرده است.

در نوع سیم دارد، این گسکت دارای رشته سیم های می باشد که بسیار این قطعه را تقویت کرده است. وجود این رشته سیم ها ویژگی های گسکت کلینگریت سیم دار را بسیار بهبود بخشیده است. در این نوع گسکت رشته سیم های به کار رفته است، که باعث شده این متریال هم بتواند ضربه را بیشتر از قبل تحمل کند و هم باعث می شود، استحکام و مقاومت در این متریال افزایش پیدا کند. 

بیشتر بخوانید مقاله گسکت گرافیتی سیم دار : ضربه گیر

کاربرد گسکت گرافیتی سیم دار

گسکت گرافیتی سیم دار کاربرد های بسیار متنوعی دارد. این متریال می توان در بخش های مختلفی از صنعت استفاده کرد. گسکت در واقع به معنای درزگیر می باشد. درزگیر ها وظیفه ی. پر کردن فضای خالی بین دو جسم را دارند.

گسکت ها برای پر کردن فضای خالی ایجاد شده در بین قطعات یک دستگاه را دارند. گسکت کلینگریت سیم دار برای درزگیری و آب بندی در صنایع بسیاری استفاده می شود. این متریال به دلیل داشتن مقاومت حرارتی بالا، می تواند در صنایعی مانند فولاد، پتروشیمی و نفت و گاز که در آن ها دما بسیار بالا می باشد، به کار رود.

از این رو بسیار مورد توجه این صنایع قرار می گیرد. درز گیری فلنج ها از کاربرد های متداول این دستگاه می باشد. دیگر کاربرد گسکت کلینگریت سیم دار برای درزگیری دیگ های بخار می باشد، که دمای بسیار بالایی دارند و هر متریالی‌ نمی تواند در چنین دمایی کارایی داشته باشد. از آن جایی که صنایعی که در دمای بالا کار می کنند، صنایع اساسی به حساب می آیند، گسکت کلینگریت سیم دار نیز از متریال ها و قطعات مهم صنعتی به شمار می آید.

معرفی نمونه های گسکت گرافیتی سیم دار

  • گسکت کلینگریت3*A

از این گسکت برای سیال های آب و گاز و بخار و هوا و سیال های تهاجمی می  توان استفاده کرد و تا 550 درجه سانتی گراد حرارت و تا 200 بار فشار تحمل  می کند.

ورق کلینگریت 3*A ترکیبی از مدل سیم دار و گرافیتی می باشد که از ضخامت 0.5 میلیمتر تا 6 میلیمتر و با ابعاد 1.5*4 متر و 1.5*2 متر و 1.5*1.5 متر و 2*2 متر تولید می شود.

بیشتر بخوانید مقاله گسکت گرافیتی سیم دار : کوپلینگ

  • گسکت گرافیتی با سیم اینکونل

گسکت گرافیتی با سیم اینکونل توسط گرافیت و لاستیک پوشیده می‌­شود. برای آب بندی استاتیکی مانند چکش بخار، راکتور و شیر بخار مناسب است. نخ گرافیتی پکینگ که با سیم اینکونل متقاطع بافته شده هر رشته توسط یک سیم اینکونل تقویت می‌شود. حداکثر دمایی که قادر است تحمل کند550 درجه سانتی گراد و حداقل دمای- 250 درجه سانتی گراد است. گسکت گرافیتی با سیم اینکونل از رشته گرافیت تقویت شده وسط یک سیم با انبساط حرارتی ساخته شده است.پکینگ گرافیتی با سیم اینکونل، تمام مشخصات پکینگ گرافیت معمولی را حفظ می‌­کند که ضریب اصطکاک بسیار پایینی دارد و به شفت آسیب نمی‌­رساند.

قیمت ورق گرافیتی سیم دار

قیمت ورق کلینگریت سیم دار گرافتی با ابعاد ۱.۵*۱.۵ با ضخامت ۳ میلیمتر ۹۰۰.۰۰۰ هزار تومان می باشد. فروش ورق کلینگریت با ابعاد مختلف با ضخامت های ۱.۵ و ۳ و ۵ میلیمتر با پوشش های مختلف و در دو مدل بدون سیم و سیم دار انجام می شود.

سخن پایانی

   گسکت گرافیتی سیم دار که به آن واشر کلینگریت سیم دار هم گفته می شود یک ورق گسکت نسوز می باشد که برای بالای بردن مقاومت در برابر حرارت و فشار کاری با تعدای سیم نسوز در هنگام تولید در خط تولید مونتاژ می شود. واشر کلینگریت سیم دار گرافیتی ترکیبی از نوع سیم دار و گرافیتی می باشد که برای دمای و فشار بالا مناسب می باشد.

واشر کلینگریت سیم دار از شیت یا ورق های کلینگریت که در هنگام تولید با سیم های معمولا از جنس اتیل آغشته شده است توسط دستگاه CNC با توجه به الگو درخواستی برش داده می شود.

بیشتر بخوانید مقاله گسکت گرافیتی سیم دار : تفاوت واشر و گسکت