گسکت کلینگریت سیم دار

گسکت کلینگریت سیم دار (Klingersil)

یکی از قطعات صنعتی که از آن ساخته شده است واشر سیمی کلینگریت است. این قطعه به دلیل ویژگی های خاص خود بسیار مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. این محصول را می توان در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار داد.

مواد مختلفی در صنعت استفاده می شود که هر کدام خواص خاص خود را دارند و هر کدام در بخش های مختلف قابل استفاده هستند. یکی از مصالحی که در ساخت بسیاری از قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، ورق کلینگریت این ماده بسیار پرکاربرد بوده و در ساخت بسیاری از قطعات معروف صنعتی کاربرد دارد.

مشخصات فنی گسکت کلینگریت سیم دار

واشر کلینگرایت سیمی از دسته مواد نسوز می باشد. اولین ویژگی عالی این ماده مقاومت در برابر حرارت آن است. دلیل این ویژگی مواد سازنده آن است، یعنی پودر آزبست و رشته های سیم. آزبست می تواند دمای پانصد و پنجاه درجه سانتیگراد را تحمل کند و این مقدار با کمک رزین های لاستیکی و رشته های سیم در واشر سیمی کلینگریت افزایش یافته است.

ویژگی دیگر در واشر کلینگریت سیمی مقاومت آن در برابر ضربه است که به دلیل اضافه شدن سیم به ساختار آن نیز می باشد. یکی دیگر از ویژگی های این ماده انعطاف پذیری آن است، انعطاف پذیری به دلیل رزین های لاستیکی است، این ماده می تواند به خوبی خود را به فضایی که در آن استفاده می شود وقف کند، به همین دلیل بسیار پرکاربرد است.

بیشتر بخوانید مقاله گسکت کلینگریت سیم دار : دیافراگم لاستیکی  

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

ساختار اصلی گسکت کلینگریت سیم دار

کلینگریت در اصل ماده ای است که از رزین های لاستیکی و پودر آزبست ساخته شده است. این محصول ماده اولیه تولید بسیاری از قطعات صنعتی است و واشر کلینگریت سیمی یکی از این مواد است. ورق کلینگریت به دلیل پودر آزبست مقاومت بالایی در برابر دما دارد و افزودن رزین لاستیکی به آنها کمک کرده است تا استحکام بیشتری به دست آورند و فشار کششی را تا حد بسیار خوبی تحمل کنند. این ویژگی ها به واشر سیمی Klingrit نیز گسترش یافته است.

در نوع سیمی، این واشر دارای یک رشته سیم است که این قسمت را بسیار تقویت می کند. وجود این سیم ها خواص واشر سیمی کلینگریترا بسیار بهبود بخشیده است. در این نوع واشر از رشته های سیم استفاده شده است که باعث می شود این ماده بیشتر از قبل ضربه را تحمل کند و همچنین استحکام و مقاومت این ماده را افزایش می دهد. از این رشته سیم برای تقویت واشر کلینگرایت سیمی استفاده شده است و نتیجه آن بسیار توانمند بوده و توانسته است ویژگی های واشر کلینگرایت سیمی را چندین مرحله بهبود بخشد. این محصول به دلیل داشتن مواد اولیه عالی دارای ویژگی های زیادی می باشد.

مراحل ساخت واشر نسوز سیم دار

 • در مرحله پرس خمیر ورق واشر ابتدا لایه هایی از سیم های فولادی و اینکنل و یا استیل آماده شده و در تمامی سطح ورق نسوز کلینگریت پخش می شود. وجود سیم به تحمل فشار بیشتر و حفظ ساختار ورق در بازه های حرارتی غیر قابل کنترل، کمک خواهد کرد.
 • پس از قرار گیری سیم های فلزی در ساختار این محصول، هر دو سمت ورق برای تحمل حرارت بیشتر به گریس گرافیت و پودر گرافیت آغشته می شود. به همین دلایل نمونه سیم دار این محصول به نوعی ارتقا یافته ورق بدون سیم می باشد.

بیشتر بخوانید مقاله گسکت کلینگریت سیم دار : ضربه گیر

کاربرد گسکت کلینگریت سیم دار

 • این ورق ها بهترین گزینه برای استفاده در الکل، روغن ها با حرارت بالا، مواد نفتی ،سیستمهای بخار، اسید و آب داغ و شور می باشند.
 • استفاده در عایق بندی سیستم های حرارتی و آتش مستقیم که میتواند انتخاب بسیار خوبی باشد.
 • استفاده در تولید و ساخت آب بندها و انواع واشرها ، که برای این امر بسیار انتخاب درست و مناسبی می باشد.

نکات مهم هنگام خرید گسکت کلینگریت

 • می دانید سیالات مختلفی هستند که از لوله ها عبور می کنند به همین دلیل باید به نوع سیالی که از داخل خط عبور می کند را در نظر بگیرید.
 • تعداد دفعاتی که قرار است از آن استفاده کنید را حتما مشخص کنید.
 • گسکت ها دارای انواع مختلفی می باشند که در زمان خرید گسکت کلینگریت باید توجه کنید که باید چه دمایی را تحمل کنند چرا که بعضی از گسکت ها تحمل دمای بالا را ندارند.
 • قبل از استفاده باید مقدار فشاری که گسکت کلینگریت باید تحمل کند را مشخص کنید.
 • نوع فلنج و تعداد پیچ هایی که برای اتصال فلنج به کار می رود در انتخاب نوع گسکت تاثیر گذار است.

قیمت گسکت کلینگریت

قیمت گسکت کلینگریت با توجه به دو مدل سیم دار و بدون سیم و با پوشش های متفاوت گرافیتی و آزبستی و غیره با ضخامت های مختلف تفاوت دارد. برای مثال قیمت ورق کلینگریت سیم دار گرافتی با ابعاد ۱.۵*۱.۵ با ضخامت ۳ میلیمتر ۹۰۰.۰۰۰ هزار تومان می باشد.

بیشتر بخوانید مقاله گسکت کلینگریت سیم دار : کوپلینگ

انواع دیگر گسکت کلینگریت

این محصول دارای انواع مختلفی است:

 • ساده
 • سیم دار
 • گرافیتی
 • واشر کلینگریت سیم دار گرافیتی

سخن پایانی مقاله گسکت کلینگریت سیم دار

 کلینگریت سیم دار  به دلیل ساختار و مواد سازنده ی فوق العاده ی خود است که توانسته در صنعت نقش بسیاری داشته باشد. این محصول از ورق کلینگریت ساخته شده است که از جایگزین های ورق های آزبستی است و خواص آن تا حدی مشابه ورق آزبست می باشد. این محصول به عنوان یکی از مهم ترین انواع گسکت کلینگریت می تواند دمای بالا و فشار کاری زیاد را تحمل کند. برش ورق های نسوز برای تولید گسکت های سیم دار با استفاده از دستگاه CNC صورت می پذیرد.  این ورق همچنین توانایی  تحمل تا۸۵۰ در جه سانتی گراد حرارت را دارد.

بیشتر بخوانید مقاله گسکت کلینگریت سیم دار : گسکت گرافیتی سیم دار