کاربرد های منجید در صنعت لاستیک

کاربرد های منجید در صنعت لاستیک

از هنگامیکه صنایع لاستیک و لاستیک شروع به کار در عرصه ی بازار و صنعت نمودند،‌ تحول بسیار زیادی در زندگی انسان پدید آمده است. اگر نگاهی به اطراف خود داشته باشید، متوجه می شوید که بسیاری از وسایل با استفاده کردن از مواد لاستیکی ساخته و به دست مشتری رسیده اند، بررسی‌های بسیار زیادی نشان می‌دهد که در ساختار بیشتر از ۷۰ درصد کالاها لاستیک است. لاستیک منجید دار یکی از انواع لاستیک‌های موجود در بازار می باشد که با اهداف بسیار زیاد و مختلفی ساخته شده اند.

در حال حاضر برای این محصولات کاربردهای  بسیار زیادی وجود خواهد داشت که هر کدام از آن‌ها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در این مقاله قصد داریم تا با کاربردهای منجید در صنعت لاستیک شما را بیشتر آشنا نماییم و اطلاعات بسیار کامل‌تری را در این حوزه در اختیارتان قرار دهیم.

مهمترین کاربرد های منجید در صنعت لاستیک کدام اند؟

برای اینکه بهتر لاستیک‌های منجید دار را شناخت داشته باشید، باید اطلاعات  بسیار خوب و کاملی درباره آن به دست بیاورید. منجید به کتان یا الیاف دیگری این نام را داده اند که در ساختار لاستیک قرار خواهند گرفت. تولیدکنندگان لاستیک در برخی از موارد در درون بافت لاستیک از این منجیدها استفاده می‌نمایند. وجود این موارد موجب می‌شود که بتوانید خاصیت‌های بسیار جدیدی به لاستیک بدهند.

مواردی مانند افزایش دادن مقاومت در چنین شرایطی به وجود می آید و نهایت استفاده ممکن را از شرایط موجود می برید. برای اینکه با این موارد بیشتر آشنا شوید، در قسمت های بعدی مهمترین کاربردهای منجید در صنعت لاستیک را بیان می نماییم.

تولید دیافراگمهای منجید دار

دیافراگم منجید دار، از پرکاربردترین محصولات منجید دار می باشد که در صنایع مختلفی استفاده  ی بسیار می‌شود که دارای انعطاف بسیار بالایی می باشد و می‌توان آن را در اندازه‌ها و ابعاد مختلفی تهیه نمایید. دیافراگم لاستیکی مانع از عبور مایعات و گازها به محیط نو خواهد شد و نقش جداسازی را در محیط ایفا می‌نماید.

این دیافراگم‌های صنایعی مانند فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی و حتی صنایع نظامی و حمل و نقل (قطارهای مسافربری و مترو) مورد نیاز می باشند. دیافراگم‌های پلی اورتان نیز وجود خواهند داشت که کارایی آن‌ها نسبته به نمونه‌های منجید دار کمتر می باشد.

انعطاف‌پذیری در کنار طول عمر بالا موجب شده است تا بسیاری از صنایع از دیافراگم‌های منجید دار استفاده ی بسیار نمایند.

بیشتر بخوانید مقاله کاربرد های منجید در صنعت لاستیک : تولید کننده کاسه نمد اصفهان

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

تولید لباس ضد شیمیایی؛ از مهمترین کاربرد های منجید در صنعت لاستیک

به صورت بسیار کلی لاستیک‌ها در شرایط بسیار گوناگون و مختلفی تولید خواهند شد و دارای انواع بسیار زیادی می باشند. میزان مقاومت و کارایی لاستیک‌ها نیز با هم بشدت متفاوت میباشد که به همین علت کاربردهای مختلفی را شامل خواهد شد. لاستیک منجید دار به علت بافت قوی که دارا اند، برای تولید کردن لباس ضدشیمیایی در صنایع کاربرد فراوانی دارد. در فضاهای صنعتی مواد شیمیایی زیادی می باشد که برخورد و تماس آن‌ها با پوست بدن انسان ها صدمات زیادی به فرد وارد کند.

در وضعیتی کارکنان باید از لباس‌های ضدشیمیایی بسیار خاص و مخصوصی استفاده نمایند؛ لاستیک منجید دار مهم‌ترین ماده برای ساخت این لباس‌ها می باشد و به شکل بسیار گسترده ای استفاده خواهد شد.

ساخت ضربهگیر از لاستیک منجیددار

در بسیاری از تجهیزات می‌توان ضربه‌گیرها را مشاهده کرد. در واقع در ساختار بسیاری از تجهیزات این قطعه کاربردی وجود دارد. اکثر ضربه‌گیرهایی که برای دستگاه‌های مختلف تولید می‌شود، از لاستیک منجید دار ساخته شده است.

یکی از ویژگی‌های خاص لاستیک منجید دار قابلیت انعطاف بالای آن است. در واقع حالت خشکی که در لاستیک‌های معمولی دیده می‌شود، در این لاستیک وجود ندارد. همین نرم بودن باعث شده است که به عنوان یک ماده اولیه مناسب برای ساخت ضربه‌گیر مورد استفاده قرار بگیرد.

ساخت واشر آببندی؛ از مهمترین کاربرد های منجید در صنعت لاستیک

یکی دیگر از موادی که با استفاده از لاستیک منجید دار ساخته شده است، واشر آب‌بندی می باشد که در سالیان اخیر میزان تولید آن افزایش داشته هنگامیکه که می‌خواهید از واشرها برای آب‌بندی شیر استفاده نمایید،  باید به سراغ برترین محصولات در این حوزه بروید تا برایتان مشکلی ایجاد نشود. بر همین مواردی که میدانید واشرهایی که با لاستیک منجید دار ساخته شده‌اند از کیفیت بسیار زیادی برخوردار می باشند و بهترین شرایط  را برای آب‌بندی است.

انعطاف‌پذیری و عمر مفید این لاستیک‌ها بسیار زیاد می باشد که به همین علت برای ساختن انواع واشر آب‌بندی گزینه ی بسیار مناسبی است. در حال حاضر انواع بسیار مختلفی از واشرها تولید شده اند و در اختیار مردم قرار می‌گیرند که از این ماده ساخته شده‌اند. کاربردهای منجید در صنعت لاستیک تحول بسیار بزرگی را در این صنعت علنی کرده است.

بیشتر بخوانید مقاله کاربرد های منجید در صنعت لاستیک : تولید کننده بلادر اصفهان

کاربرد منجید در ساخت پروفیل پنجره

شکلی دیگر از کاربردهای منجید در صنعت لاستیک، در ساخت پروفیل پنجره است.

امروزه در خانه‌ها شما پنجره‌های دو جداره را خواهید دید که در نوع خود منحصر به فرد می باشند. در پروفیل‌های پنجره دوجداره لاستیک‌هایی قرار می گیرند که وظیفه آن‌ها درزگیری می باشد. این موارد از جنس لاستیک منجید دار می باشند و از همین علت در ساختار پروفیل پنجره به کار می روند. خوشبختانه کاربرد لاستیک منجید دار به شکلی پیوسته در حال افزایش می باشد که این مورد نشان‌دهنده کیفیت بسیار خاص این محصولات بوده است.

خواص لاستیک منجید دار را ذکر کنید؟

کاربردهای منجید در صنعت لاستیک بسیار زیاد می باشد و می‌توانید از تمامی این کارایی‌ها به شکل همزمان بهره‌مند شوید. خواص لاستیک منجید دار موجب شده است که استفاده کردن از آن در صنایع بسیار مختلف گسترش یابد.

برای این که بهتر خواص لاستیک منجید دار را شناسایی نمایید، چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها را بیان کنید.

مقاومت حرارتی بالا

یکی از  خواص لاستیک منجید دار این می باشد که در برابر حرارت مقاوم است.

آزمایشات انجام شده این موضوع را ثابت نموده است که این لاستیک می‌تواند تا دمای ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد را به راحتی تحمل نماید و از این نظر بهترین شرایط را برای ساختن محصولات ضدحریق ایجاد می نماید. با توجه داشتن به این خاصیت، وسایلی که دارای منجید اند، در طول آتش‌سوزی آسیب کمی را دارند.

انتقال حرارتی پایین

برای اینکه بتوانید یک عایق بسیار مناسب را برای در، پنجره یا سایر موارد پیدا نمایید،  از موادی استفاده نمایید که انتقال حرارتی پایین دارند؛ لاستیک  منجید دار از این لحاظ بسیار مفید می باشد؛ به این علت انتقال دادن دما در آن به کندی انجام می‌گیرد. از همین علت بسیاری از عایق‌ها در صنعت خودروسازی با استفاده کردن از این لاستیک تولید خواهند شد و به صورت عمده در خودروها مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاومت در برابر عوامل محیطی مختلف

فرمولاسیون ساخت لاستیک‌ها به شکلی بوده است که در برابر عوامل محیط بسیار مختلف مانند سرما، گرما و برخوردهای فیزیکی و شیمیایی مقاومت دارند. در این میان   لاستیک منجید دار به شکل بسیار ویژه برای این مورد بازسازی شده‌اند.

ساختار این لاستیک به شکلی است که عوامل محیطی تاثیر کمی بر روی آن دارند که به همین دلیل می‌توان آن را جزو محصولات برتر در بازار بدانید. کاربرد بالای منجید در صنعت لاستیک نیز همین مقاوم بودن آن در برابر عوامل محیطی مختلف می باشد.

بیشتر بخوانید مقاله کاربرد های منجید در صنعت لاستیک : تولید کننده اورینگ اصفهان