قیمت اورینگ وایتون

قیمت اورینگ وایتون

قیمت اورینگ وایتون یکی از معیارهاییست که برای بسیاری از خریداران من جمله کافرمایان حوزه های صنایع، امری مهم می باشد. بطورکلی اورینگ وایتون نسبت به کارایی و کاربردهای با اهمیت خود، قیمت بسیار مناسبی داشته و از دسته اورینگ های ارزان قیمت شمرده می شود. در این مطلب در خصوص قیمت، خصوصیات و موارد استفاده اورینگ وایتون صحیت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مشخصات و قیمت اورینگ وایتون چیست

اورینگ وایتون چیست ؟

اورینگ وایتون از رایج ترین و پرکاربردترین و همچنین ارزان ترین انواع اورینگ می باشد که به صورت دو طرفه در سیستم های دینامیکی و استاتیکی وظیفه آب بندی را بعهده داشته و به کار گرفته می شود. اصطلاحات FPM، FKM و Viton همگی نام های یک لاستیک مصنوعی سنتز شده یا به عبارت دیگر یک پلیمر فلوئورو الاستومر می باشند. به طور کلی اورینگ های وایتون با هیدروکربن ها سازگاری بالایی دارند؛ اما توجه داشته باشید که با کتون هایی نظیر استون و متیل اتیل کتون ، حلال های استر مانند اتیل استات ، آمین ها و اسید های آلی مانند اسید استیک سازگاری خوبی نخواهند داشت. همچنین در نظر داشته باشید که اورینگ وایتون برای استفاده در سیستم های بخار یا آب داغ مناسب نمی باشند، با این حال، می توان از آنها در سیستم های هیدروکربنی مخلوط با آب داغ بهره برده و استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: اورینگ چیست ؟

جهت کسب مشاوره رایگان در خصوص خرید انواع اورینگ و همچنین استعلام قیمت اورینگ وایتون با کارشناسان فروش ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.


مشخصات و قیمت اورینگ وایتون چیست

مشخصات اورینگ وایتون چیست ؟

اگر به مشخصات و ویژگی های اورینگ وایتون توجه کرده باشید، متوجه خواهید شد که قیمت اورینگ وایتون در مقایسه با ویژگی ها و کارایی های این آب بند لاستیکی، بسیار مناسب می باشد.

بطور کلی مشخصات اورینگ وایتون عبارتست از:

  • وایتون نسبت به NBR و سیلیکون سنگین تر بوده و رنگ آن براق نمی باشد.
  • اورینگ وایتون یا نسوز در اثر کشیدن یا کارکرد در روغن ، گازويیل و بنزین حالت خود را حفظ خواهد کرد.
  • قیمت اورینگ وایتون در مقایسه با اورینگ NBR بیشتر است.
  • اورینگ وایتون ضد روغن ، هیدرولیک ، ضد اسید ، ضد بنزین ، ضد حلال ها و ضد سایش بوده و از اورینگ های معمولی و NBR فشار بسیار بیشتری را تحمل خواهد کرد.
  • اورینگ های وایتون به دلیل مقاومت مناسب در برابر حرارت بالا و مواد شیمیایی خورنده یک جایگزین مطمئن برای اورینگ های نیتریل به شمار می آیند.

 

جهت کسب مشاوره رایگان در خصوص خرید انواع اورینگ و همچنین استعلام قیمت اورینگ وایتون با کارشناسان فروش ماهان صنعت به شماره 03133686571 تماس بگیرید.


انواع و قیمت اورینگ وایتون چیست

انواع اورینگ وایتون چیست ؟

  • اورینگ وایتونFKM

اورینگ وایتونFKM  که به نام فلوئورو کربن یا FKM نیز شناخته می شود، دارای ۶۳ تا ۶۸ درصد فلوئور می باشد. پرفلئوروالاستومر یا FFKM از فلوئور ۷۳٪ تشکیل شده که در دماهای بالا مقاومت بسیار خوبی داشته و از مقاومت شیمیایی قابل قبولی نیز برخوردار می باشد. این اورینگ به صورت اورینگ متری FKM در بازار به جهت آب بندی سیالات شیمیایی ، اسیدی و سوخت ها عرضه شده و کاربرد دارند.

  • اورینگ وایتون ETP

اورینگ وایتون ETP با مقاومت شیمیایی بالا و عملکرد عالی خود، در صنایع پتروشیمی و تولید نفت، گریس، روان کننده PH بالا و خنک کننده کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

  • اورینگ متری وایتون

اورینگ متری وایتون با سختی 70 و 80 دارای قابلیت کششی بالایی بوده و معمولا در رنگ های مشکی ، قهوه ای و سفید و … تولید و عرضه می گردند. البته رنگ مشکی این محصولات به دلیل داشتن کربن در ترکیب خود از وایتون های رنگی مقاومت بیشتری خواهد داشت. این اورینگ های وایتون می توانند در مقابل حرارت بین 20- درجه تا 200 درجه بالای صفر مقاومت کنند. لازم به ذکر است که اورینگ های متری علاوه بر وایتون از مواد اولیه دیگری نظیر NBR و سلیکون نیز ساخته می شوند.

جهت کسب مشاوره رایگان در خصوص خرید انواع اورینگ و همچنین استعلام قیمت اورینگ وایتون با کارشناسان فروش ماهان صنعت به شماره 03133686571 تماس بگیرید.


کاربرد و قیمت اورینگ وایتون چیست

کاربرد و مزایای اورینگ وایتون چیست ؟

از بارزترین مزایای خاص و کاربردی اورینگ وایتون می توان به کارکرد راحت و نصب بسیار ساده آنان با توجه به مقاومت بالای آنها در برابر پارگی و انعطاف پذیری آنها، شکل ساده، اشغال فضای کم و وجود آن در سایز و اندازه ها و متریال لاستیکی متنوع اشاره داشت.

همچنین، علاوه بر موارد ذکر شده، تولید آسان و قیمت پایین و مناسب اورینگ ها نیز از دیگر محاسن استفاده از اورینگ های وایتون می باشد پرکاربرد است .

طراحی این دست از اورینگ ها نسبتا ساده بوده و با استفاده از قوانین ساده برای هندسه ی شیارها آب بند به دست خواهد آمد. تمایل اورینگ ها برای برگشتن به شکل اولیه آن در زمانی که فشرده می شوند، اورینگ وایتون را به یک آب بند عالی بدل کرده است.

کاربرد اورینگ وایتون چیست ؟

اورینگ وایتون با توجه به تراکم مولکولی پایین و مقاومت دمایی (میانگین مقاومت دمایی اورینگ وایتون از 20- درجه سانتیگراد تا 200+ درجه سانتیگراد می باشد.) و شیمیایی بالایی که دارد کاربرد های فراوانی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع هوایی و صنایع خودرو و … داشته و به وفورمورد استفاده قرار می گیرد . لازم به ذکر است که امروزه در شیرهای صنعتی نظیر شیر توپی ، شیر پروانه ای ، شیر فلکه کشویی ، شیر سوزنی و شیر کشویی چاقویی استفاده از اورینگ وایتون بسیار رایج بوده و به عنوان یکی از اجزای اصلی شیرها شمرده می شود.

جهت کسب مشاوره رایگان در خصوص خرید انواع اورینگ و همچنین استعلام قیمت اورینگ وایتون با کارشناسان فروش ماهان صنعت به شماره 03133686571 تماس بگیرید.


مشخصات و قیمت اورینگ وایتون چیست

مقالات مرتبط:

محصولات مرتبط