قیمت اورینگ لاستیکی

قیمت اورینگ لاستیکی یکی از اصلی ترین سوالات خریداران قطعات صنعتی است. با این حال پیش از پاسخ به این سوال، بهتر است به معرفی اورینگ و بررسی مهمترین نکات خرید اورینگ لاستیکی بپردازیم. اورینگ لاستیکی یکی از ساده ترین و در عین حال پرکاربردترین اجزای مکانیکی توسعه یافته جهت کاربردهای صنعتی می باشد. اورینگ در حقیقت به عنوان یک واشر مکانیکی، درزگیر و یا یک مفصل چنبره شناخته در بین فعالان صنایع شناخته می شود.

اورینگ لاستیکی بصورت ملزوم در برنامه های کاربردی استاتیک و یا در برنامه های کاربردی که در آن حرکت نسبی بین قطعات مختلف وجود دارد به کار گرفته می شود. دقت داشته باشید که انتخاب اورینگ لاستیکی باتوجه به سازگاری شیمیایی، درجه حرارت، فشار آب بندی و اندازه و هزینه صورت می گیرد. البته در نظر داشته باشید که این تنوع انتخاب به دلیل وجود انواع مختلف اورینگ لاستیکی می باشد که با توجه به هر نیازی طراحی، تولید و عرضه می شوند.

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

ساخت اورینگ لاستیکی

انواع اورینگ‌ های لاستیکی می‌توانند از طریق روش های مختلفی همچون اکستروژن، قالب‌گیری تزریقی، قالب‌گیری پرسی، یا قالب‌گیری انتقالی تولید شوند. انواع اورینگ‌ لاستیکی متنتاسب با فضاهای کاری متعدد، در اندازه‌های مختلف و به صورت استانداردهای متریک و اینچی در دسترس بوده و اندازه‌ هریک از آنها بر حسب قطر داخلی و قطر سطح مقطع (ضخامت) مشخص می شود. البته بهتراست بدانید که در ایالات متحده و  انگلستان استاندارد اورینگ لاستیکی کمی متفاوت بوده و برحسب اینچ می باشد، درصورتیکه در کشور ایران بر حسب میلی‌متر خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت اورینگ لاستیکی و خرید تمامی قطعات لاستیکی صنعتی با کارشناسان ماهان صنعت تماس بگیرید.

کاربرد اورینگ لاستیکی چیست ؟

انواع اورینگ‌ های لاستیکی ممکن است در کاربردهای استاتیک (نظیر آب‌بندی و جلوگیری از نشت سیالات یا بنزین، هوا، گاز و …) و یا دینامیک (نظیر شفت‌های روتاری پمپ و پیستون‌های هیدرولیک سیلندر) در محیط هایی که حرکت نسبی بین قطعات با یکدیگر وجود دارد، مانند بسیاری از بخش‌های صنعتی نظیر حوزه‌های هیدرولیک، پنوماتیک، کاربردهای خلاء، صنعت اتصالات، صنعت خودرو و در مهندسی گیاه و مکانیک مورد استفاده قرار می گیرند.

بطورکلی از عمده موارد کاربرد اورینگ لاستیکی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • انواع صنایع ماشین سازی و ماشین آلات صنعتی
  • صنایع مادر نظیر نفت و گاز، پتروشیمی و انواع پالایشگاه‌ها
  • صنایع آب و فاضلاب و سیستم آبرسانی
  • صنایع خودروسازی و همچنین تولیدات لوازم خانگی
  • کارخانجات سیمان

از مهمترین انواع اورینگ میتوان به محصولاتی همچون اورینگ های سیلیکونی، اورینگ های لاستیکی، اورینگ های ضد روغن، اورینگ های حرارتی و… اشاره داشت. در این قسمت از مطلب به بررسی برخی از این سیلیکون ها خواهیم پرداخت.

 

  • اورینگ لاستیکی EPDM:

اتیلن منومر پروپیلن یا به به اختصار  EPDM  یکی از انواع لاستیک هایی می باشد که برای  ساخت قطعه اورینگ از آن استفاده می شود. از ویژگی های این لاستیک میتوان به مقاومت کافی و خوب آن در برابر آب داغ و بخار، مواد پاک کننده، راه حل پتاس سوز آور، راه حل های هیدروکسید سدیم، روغن های سیلیکون و گریس ها، بسیاری از حلالهای قطبی و بسیاری از اسیدهای رقیق و مواد شیمیایی و همچنین فرمولاسیون ویژه بسیار عالی  آن برای استفاده با روغن ترمز مبتنی بر گلیکول اشاره داشت.

  • اورینگ لاستیکی NBR:

لاستیک NBR یک متریال مناسب برای اورینگ به دلیل خواص مکانیکی درخور، مقاومت در برابر گریس و هزینه نسبتا پایین آن می باشد. NBR به طور معمول مقاوم  به گریس مواد معدنی مبتنی بر نفت، بسیاری هیدروکربن های آلیفاتیک، روغن های سیلیکون و گریس ها و آب می باشد. البته در نظر داشته باشید که نمیتوان از مقاومت این جنس از اورینگ در برابر حرارت  حدود 80 ° C خود چشم پوشی کرد.

  • اورینگ سیلیکونی (SIR):

سیلیکون به دلیل توانایی خود در برابر بیش از یک محدوده دمایی گسترده و مقاومت عالی در مقابل ازن یک متریال مناسب و کاربردی برای ساخت اورینگ می باشد. به طور کلی، مواد سیلیکون فیزیولوژیکی بی ضرر هستند؛ به گونه ای که آنها معمولا در صنایع دارویی و غذا مورد استفاده قرار می گیرند.

توجه داشته باشید که سیلیکون استاندارد مقاومت کافی در برابر حرارت تا 300 درجه سانتی گراد را دارا می باشد. همچنین از ویژگی های شاخص این موارد میتوان به توانایی و مقاومت کافی در برابر سایش،  استحکام کششی بالا و مقاومت در برابر پارگی بسیار عالی آن اشاره داشت. بطورکلی از کاربرد های اورینگ سیلیکون میتوان به استفاده و کاربرد آنها برای موتور و انتقال آلیفاتیک، انواع روغن ها، روغن های معدنی معطر، بخار تا دمای 300درجه سانتیگراد و … اشاره کرد.

  • اورینگ وایتون (FKM):

اورینگ وایتون را می توان یک الاستومر لاستیک بی همتا نامید . در ترکیبات مولکولی وایتون یک فرمولاسیون پیشرفته برنامه ریزی شده است تا نیاز شما به سایر دیگر اورینگ ها کم شود. این ترکیب پیچیده الاستومری سبب تحمل حرارت تا 450 درجه سانتیگراد و همچنین استحکام مناسب و قابلیت کشش خوب به همراه کارآمد بودن در محیط های اسیدی و بازی شده است.

البته نباید از حفظ  ثبات این نحصول در دما های زیر 0 چشم پوشی کرد.  با توجه با ویژگی های متعدد اورینگ وایتون این محصول در اکثر فعالیت های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که اورینگ وایتون به دلیل کیفیت بالا و مرغوبیت بالای خود دارای قیمت بیشتری نسبت به خانواده های اورینگی دیگر است. این واحد صنفی قادر است که اورینگ درخواستی شما را با هر ابعاد ، اندازه و جنس تولید کند.

تشخیص جنس انواع اورینگ لاستیکی

اورینگ های لاستیکی به صورت ظاهری دارای چندین مشخصه می باشند که برای تشخیص جنس اورینگ کاربرد دارند؛ اما در نظر داشته باشید که تشخیص جنس اورینگ به صورت دقیق و کاربردی باید در آزمایشگاه آنالیز و به کار گرفته شود. دقت داشته باشید که اورینگ سیلیکون سطح سر و بوی نامطبوع داشته و در صورت عدم انجام پخت ثانویه یا همانpost cure در حالت کشش سفید می‌شود، اورینگ وایتون جرم مخصوص بالاتری داشته و حالت بازگشت پذیری ضعیفی دارند، و با متریال های Nr, sbr, epdm, nbr, و… به صورت ظاهری قابل تشخیص نخواهند بود.

 

برای اطلاع از قیمت اورینگ لاستیکی و خرید تمامی قطعات لاستیکی صنعتی با کارشناسان ماهان صنعت تماس بگیرید.

همانطور که در ابتدای مطلب بدان اشاره شد، اورینگ لاستیکی بین دو سطح فلزی یا غیر فلزی برای جلوگیری از سایش و نشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این شرایط عامل نشتی می‌تواند انواع سیالات نظیر آب، روغن، بنزین و حتی مواردی همچون هوا، گاز و بخار نیز باشد. همچنین این قطعه لاستیکی درکنار کارایی خود برای جلوگیری از نشتی، کاربرد های دیگری نیز همانند گرفتن لقی بین دو سطح و یا فاصله انداز (speacer) بین دو قطعه صنعتی یا غیر صنعتی را دارا می باشد.

قیمت اورینگ لاستیکی

لازم به ذکر است که انتخاب سایز صحیح اورینگ لاستیکی در عملکرد آن نقش مهمی خواهد داشت؛ به همین دلیل، انواع اورینگ لاستیکی باتوجه به شرایط و محیط کاری مد نظر انتخاب خواهن شد. برای کسب اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت و مشاوره خرید اورینگ لاستیکی با کارشناسان ماهان صنعت تماس بگیرید.

مطالب پبشنهادی: