روکش غلطک پلی یورتان

روکش غلطک پلی یورتان

روکش غلطک پلی یورتان، یکی از اساسی ترین ابزارهایی است که در صنعت کاربرد زیادی دارند. در صنایع متفاوتی مثل صنعت نساجی، بسته بندی، معدن، مواد غذایی، دارو و کشاورزی، پزشکی و خط تولید روغن و آرد و گچ و سیمان مورد استفاده قرار می گیرند. روکش پلی یورتان در تولید انواع لوله،چرخ، غلطک و اتصالات فلزی استفاده می شود.

غلطک ها با استفاده از روکشی از جنس پلی یورتان پوشش داده می شوند که وظیفه این روکشها ایجاد اصطکاک و جلوگیری از ساییدگی و زدگی سطح غلطک است  و باتوجه به کاربرد غلطکها از روکش های گوناگونی برای آن ها استفاده می شود. روکش غلطک ها با توجه به کاربرد غلطک و نیاز مشتری در اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند. شرکت های معتبر با استفاده از تجهیزات مدرن صنعتی در زمینه روکش پلی یورتان، انواع غلطک ها در قطر و طول های متنوع و مقاوم در مقابل تمام محیط های کاری و دیگر حلالها مواد شیمیایی فعالیت می کنند.

انواع روکش غلطک(Roller Coating)پلی یورتان در اندازه های مختلف و با متریال متنوع ساخته می شوند. روکش پلی یورتان باکیفیت، توانایی مقاومت در برابر سختی، رنگ، دوام، انعطاف پذیری و حتی مقاومت کششی خاص قابلیت تولید دارد.

روکش غلطک پلی یورتان مزایای فراوانی نسبت به غلطکهای فولادی، پلاستیکی و لاستیکی دارد برای مثال از پلی یورتان جهت روکش دهی دوباره غلطک های هسته دار استفاده می شود که از لحاظ اقتصادی به نفع مصرف کننده می باشد. در حال حاضر، روکش غلطک پلی­ یورتان با توجه به عملکرد خوبی که در صنایع چاپ، معادن، بسته بندی و … دارند، از جایگاه ویژه­ ای در بین مشتریان برخودارند.

پلی اورتان توان تحمل میزان سختی 95  شور آ و روکش چرخ لاستیکی هم تحمل سختی تا 90  شور آ با استفاده از کامپاند پلی یورتان و لاستیک درجه یک را دارد. عمل شیار زنی چرخ و غلطک و سنگ محور کردن چرخ و غلطکروی  آن  انجام می شود. روکش پلی یورتان چرخ و روکش لاستیکی چرخ در جنس های سیلیکون، وایتون، ضد اسید، ضد حرارت، ضد روغن و ضد سایش انجام می شود. نقش اصلی روکش پلی یورتان چرخ یا روکش لاستیکی چرخ، جلوگیری از ساییدگی و آسیب دیدن چرخ فلزی می باشد. میتوان گفت انجام روکش پلی یورتان انواع چرخ و غلطک فولادی، آلومینیومی، چدن و آهنی بر اساس درخواست مشتری به صورت سطحی صاف و صیقلی انجام می گیرد.

مشخصه های روکش غلطک پلی یورتان:

 • خواص فیزیکی پلی اورتان: مقاومت بسیار بالا در برابر مواد اوزون و حلال های الیفاتیک ، آروماتیک و هیدروکربن های کلرینه شده ضعیف و …
 • ابعاد: قابلیت روکش تا طول ۴.۵ متر در تمامی قطرها
 • موارد استفاده: مناسب برای استفاده در محیط های قلیایی و اسیدی

بیشتر بخوانید مقاله روکش غلطک پلی یورتان : تولید کننده کاسه نمد اصفهان

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

موارد مصرف روکش های غلطک پلی یورتان

 • تولید انواع غلطک پلی یورتان مورد استفاده در معادن و گندله سازی هاساخت غلطک های نساجی ، نخ و بافندگی
 • ساخت غلطک ها جهت دستگاه های سقف کاذب و دیوارپوش
 • ساخت غلطک دستگاهای تولید ماسک
 • ساخت غلطک های کارخانجات کاغذ و مقوا سازی
 • ساخت غلطک های چاپ و برچسب زدن
 • ساخت غلطک نخ و بافندگی
 • روکش غلطک مربوط به قالیشویی و ابگیری

در حالت کلی انواع روکش غلطکها به چند دسته تقسیم می شوند:

 • روکش مقاوم به فشار
 • روکش مقاوم در مقابل سرما یا گرما
 • روکش مقاوم به مواد اسیدی و قلیایی(اسید ها و باز ها و روغن های غیر قطبی)
 • روکش مقاوم به سایش
 • روکش مقاوم به مواد شیمیایی
 • روکش مقاوم به بنزین

روکش غلطک

غلطک ها با جنس فلز در دستگاه های صنعتی برای به حرکت در آوردن تسمه های نقاله در خطوط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. با حرکت غلطک ها سطح غلطک های ثابت و یا هرزه گرد در جریان حرکت نقاله و یا تسمه دائما با سطح زیرین تسمه برخورد می کند و اصطکاک زیادی را ایجاد می کند که موجب ساییدگی و کاهش عمر غلطک می شود، اینگونه مشکلات در خط تولیدات صنایع موجب می شود تا برای افزایش طول عمر غلطک ها از نوار دور غلطکی یا روکش غلطک استفاده نماییم.

 وظیفه ی اصلی روکش غلطک ایجاد اصطکاک و جلوگیری از سایش و خوردگی سطح درام غلطک ها می باشد. روکش های غلطک از جنس لاستیک و متریال ساخته شده از لاستیک به صورت رنگی و آج دار، با توجه به نوع مصرفی آن ها در عرض ها و آج های متفاوت تولید می شوند و بصورت نوارپیچ بر روی غلطک ها چسبانده می شوند.

بیشتر بخوانید مقاله روکش غلطک پلی یورتان : تولید کننده بلادر اصفهان

اجزای روکش غلطک پلی یورتان

روکش غلطک پلی یورتان از دو لایه رویی از جنس لاستیک مقاوم به سایش و حرارت و یک لایه زیرین که از جنس نخ های مقاوم به سایش می باشند، تهیه و تولید می شوند. همچنین روکش غلطک از هسته فلزی، گردنه ی غلطک و سوراخ تخلیه تشکیل شده است.

پلی یورتان، تنها عضو پلیمر ها است که خواص چند منظوره ای دارد. این مواد با داشتن خواصی مانند الاستومری، چسبندگی کاربرد های گوناگونی در صنایع مختلف دارند و از آن ها در تشک ها، عایق ها، پوشش ها، رنگ، الاستومر ها، اسباب بازی ها، الیاف مصنوعی استفاده می شود.پلی اورتان یا پلی یورتان در ساختار اصلی آن پیوند های یورتان موجود می باشد. این  ترکیب را با علامت اختصاری PU و یا PUR نیز نشان می دهند.

یکی از خواص مهم پلیمرها میزان سختی آن هاست . سختی معیاری است که میزان مقاومت پلیمر در برابر فرو رفتن یک جسم جامد در آن را بیان می کند. سختی پلی اورتان را می توان توسط معیار Durometer گزارش کرد.

سایر افزودنی‌ های پلی اورتان

تثبیت کننده‌ های فوم پلی‌ اورتان انعطاف‌ پذیر:

در فوم‌های انعطاف پذیر پلی یورتان از تثبیت کننده‌های سیلیکونی به منظور مراقبت از پایداری و تحکیم مواد استفاده می‌شود. علاوه بر این، افزودنی‌های سیلیکونی مسئول ایجاد حفرات ریز و یکنواخت در مواد هستند.

STRUKSILON 8141 این افزودنی تقریبا در تولید تمام فوم‌های پلی اورتان انعطاف پذیر استفاده می‌شود. این ماده یک پلی‌دی‌متیل سیلوکسان اصلاح شده با پلی اتر است و از نظر شیمیایی خنثی است. یک مایع شفاف، بی‌رنگ تا کمی زرد است که ویسکوزیته متوسط دارد. دارای خاصیت تثبیت‌کنندگی قوی و قابل حل شدن در آب است.

STRUKSILON 8143 این ماده یک پلی‌دی‌متیل سیلوکسان اصلاح شده با پلی اتر است و از لحاظ شیمیایی خنثی است. گرید‌های دیگر مربوط به این افزودنی شامل STRUKSILON 8146، STRUKSILON 8147، STRUKSILON 8182، STRUKSILON 8183 و STRUKSILON 8184 هستند که ساختار شیمیایی آن‌ها با هم یکسان است و فقط ویسکوزیته و دانسیته آن‌ها با هم متفاوت است.

بیشتر بخوانید مقاله روکش غلطک پلی یورتان : تولید کننده اورینگ اصفهان