روغن فرآوری لاستیک چیست ؟

روغن فرآوری لاستیک چیست؟

باید بدانید که روغن فرآوری لاستیک از نفت خام شکل خواهند گرفت و تولید می شوند، این روغن ها با فرآیند تقطیر نفت خام حاصل از ترکیب و فعل و انفعالات شیمیایی و سایر مواد جداسازی استخراج خواهند شد و به نام رافینات تولید گشته و به بازار عرضه می شوند؛ ترکیب روغن که دارای ویسکوزیته سینماتیکی در دمای 100 درجه سانتی گراد از 32 تا 50 cSt می باشد و حاوی کمتر از 3٪ روغن می باشد.

سایر موارد لاستیکی به شکل بسیار گسترده ای در زندگی انسان ها قابیلت استفاده شدن را دارد. لاستیک ها، هر یک مصنوعی و کاملا طبیعی به صورت تجاری برای تولید کردن محصولات از نوارهای لاستیکی تا اسباب بازی تا لاستیک های عظیم برای وسایل نقلیه مختلف و هواپیماها استفاده ی بسیار زیادی می شوند. زیادترین استفاده های معمولی روی لاستیک می باشد ، خودرو به تجارت ، محصولات سفید ، سازه ها ، منسوجات و کاربردهای دارویی خواهند پرداخت. بیشتر قسمت های ترکیبات لاستیکی لاستیک ، پرکننده های تقویت کننده ، روغن های متد و نرم کننده های بر اساس روغن می باشند.

اینکه روغن فراوری لاستیکی چیست؟ باید بدانید که افزودنی های جایگزین ، همانند تثبیت کننده ها ، آنتی اکسیدان ها ، عوامل فرآوری در مقدار بسیار کمتری محصور می باشند.سایر  روغن های معدنی با ترکیبات بسیار متفاوت (پارافینی ، نفتنیکی و معطر) اهمیت خود را به عنوان روغنهای نرم کننده و تقویت کننده در ترکیبات لاستیکی نشان خواهند داد و بیش از 100 سال استفاده می گردد. روغن فرآوری لاستیک از محصولات جانبی بسیار معطر از روش استخراج حلال ساخته خواهند شد تا خواص فیزیکی فرآیند را تغییر بدهند و قیمت محصول نهایی را بشدت کاهش بدهد.

بیشتر بخوانید مقاله روغن فرآوری لاستیک : تولید کننده کاسه نمد اصفهان

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

روغن صنعتی چه اجزایی دارد و چه کاربردهایی دارد؟

انواع بسیار زیاد و مختلفی از روانکار های صنعتی در صنایع بسیار مختلف وجود خواهد داشت، من جمله: معادن، ساخت و ساز، دریایی، کشاورزی، جنگل داری ، تولید ، مواد غذایی و روان کننده های صنعتی خودرو ها. همه ی آنها ویژگی های بسیار منحصر به فرد خود را دارا اند و بسیار بهتر می باشد از مواردی استفاده نمایید که الزاماتی بسیار خاص عملکرد تجاری شما را برآورده نماید.

به همین علت می باشد که راهنمای بسیار زیاد و مفصلی تهیه نموده ایم که مهمترین مفاهیمی را که باید در مورد روغن کاری صنعتی مورد توجه قرار بگیرد را پوشش خواهد داد؛ مزایای استفاده کردن از روان کننده های صنعتی ، انواع آنها و عواملی که هنگام انتخاب روان کننده مناسب برای شما باید به آنها توجه داشته باشید.

مزایای روغن فرآوری لاستیک و روان کننده های صنعتی را توضیح دهید؟

اگر قصد دارید، راندمان کاری را بشدت افزایش بدهید و عملکرد ماشین آلات و تجهیزات صنعتی خود را زیادتر نمایید ، استفاده کردن بسیار صحیح از روغن فرآوری لاستیک و روان کننده ها حیاتی می باشد. مایعات مورد استفاده قرار دادن در کاربردهای صنعتی به صورت جلوگیری کردن از هرگونه آسیب و یا مشکلات ناشی از خرابی ها، طولانی شدن فواصل خدمات سایر موارد، افزایش دادن زمان و وقت کارکرد ماشین آلات ، افزایش دادن بهره وری و اطمینان از قابلیت اطمینان عملیاتی بیشتر فرموله شده می باشد.

با روان کننده های بسیار مناسب ، می توانید انتظار این موارد را داشته باشید که بهره وری تجهیزات را به سطوح بعدی برسانید و حتی عملکرد های آن را کاملا بهینه نمایید. سایر روان کننده ها  برای محافظت کردن بسیار طولانی مدت و جلوگیری کردن از خرابی های تجهیزات و خرابی های مکانیکی ناشی از شرایط کار بسیار زیاد وشدید ، محیط های بسیار سخت ، دمای هوای زیاد و شدید ، بارهای سنگین و ضربه ای ، فشار بالا ، خوردگی و اکسیداسیون طراحی خواهند شد. با محافظت کردن بسیار عالی و خوب از ماشین آلات خود در طول سال ، روان کننده ها هنگامی خرابی آن را کاهش خواهند داد و به این شکل که عمر مفید آن را بصورت بسیار چشمگیری افزایش می دهند.

در روغن های فراوری لاستیک داشتن تجهیزاتی که در تمام طول سال به درستی کار کنند؛ عامل کاهش دادن شدید هزینه های عملیاتی و در نتیجه کاهش کل هزینه مالکیت (TCO) خواهد شد. این کار افزایش بهره وری از عملیات، سودآوری زیادتر و بیشتر و در نهایت رشد کسب و کار می گردد.

بیشتر بخوانید مقاله روغن فرآوری لاستیک : تولید کننده بلادر اصفهان

انواع روان کننده های صنعتی را نام ببرید؟

انواع روان کننده های صنعتی را می توانیم بر اساس ویژگی هایی که دارند و کاربردهای بسیار منحصر به فرد خود به دو دسته اصلی – گریس و روغن تقسیم بندی نماییم:

در هر هنگام که متوجه نشتی کم و زیاد یا شدید که باید آب بندی شود ، گریس ها باید روان کننده انتخابیتان قرار بگیرند، به ویژه اگر در محیطی بسیار آلودگی زیاد قرار داشته باشد ، به این علت که برای کنترل نشت بسیار عالی بوده اند.  استفاده از گریس راحت تر می باشد و برای همه قطعات ماشین آلات و تجهیزات که دسترسی به آنها سخت بوده است، توصیه می گردد. علاوه بر این موارد ، گریس ها در مورد کاهش نویز ، کارکردن در شرایط شدید و روغن کاری سایر ماشین های فرسوده عالی می باشند.

از طرف دیگر ، روغن حرارتی صنعتی هنگامی عالی می باشد که نیاز به روانکاری و خنک کردن ماشین آلات خود در همان هنگام دارید. روغن ها دارای ویژگی منحصر به فرد انتقال حرارت می باشند، گرما از یک بدنه روغن به بدن دیگر منتقل می گردد و از طریق مبدل حرارتی به بیرون پمپ خواهد شد. علاوه بر این ، روغن ها راحت تر پاک می کنند و به راحتی به سطح فلز متخلخل نفوذ خواهند کرد ، که موجب می شود یک برنامه بدون درز ایجاد گردد.

بیشتر بخوانید مقاله روغن فرآوری لاستیک : تولید کننده اورینگ اصفهان