دیافراگم لاستیکی منجید دار

دیافراگم لاستیکی منجید دار

امروزه با تولیدات دیافراگم لاستیکی منجید دار در بازار مواجه هستیم. در ابتدای مقاله ” دیافراگم لاستیکی منجید دار ” سعی داریم دیافراگم را برای شما معرفی کنیم  و سپس به دیافراگم لاستیکی منجید دار اشاره کنیم. توضیح مختصری برای معرفی دیافراگم در نظر گرفتیم:

دیافراگم لاستیکی: دیافراگم لاستیکی قطعه ای می باشد لاستیکی یا پلیمری که قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و با توجه به نیاز در انواع و اندازه های مختلف با متریالهای مختلف طراحی و تولید شده و وظیفه ی اصلی دیافراگم جلوگیری از انتقال ناخواسته مواد بین دو مکان می باشد که این مواد می توانند مایعات یا گازها باشند. به دین گونه است که دیافراگم  در صنعت نفت و گاز- کمپرسورها – محرکهای حرارتی – صنعت هوافضا – سوپاپ ها و…کاربرد بسیار فراوانی داشته است که انتخاب نوع لاستیک در تولید دیافراگم با توجه به کاربرد آن وشرایط، بسیار حائز اهمیت می باشد. نیتریل – فلوروکربن – سیلیکون- نئوپرن-   HNBR – EPDMاز جمله مواد لاستیکی در این صنعت هستند که دیافراگم از آنها تولید شده و به بازار وارد می شود.

به معرفی انواع دیافراگم ها اشاره می کنیم:

انواع دیافراگم لاستیکی به شرح زیر است:

 •  منجید دار
 •  پلی اورتان
 •  منجید دار دولایه و سه لایه
 •  تفلون
 • ضد روغن و حرارت
 • و….

بیشتر بخوانید: اورینگ چیست ؟

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

دیافراگم لاستیکی منجید دار چیست؟

دیافراگم لاستیکی منجید دار یا پرده پلیمری عضوی از مکانیزم یک سازه  است که در کنترلر ها به عنوان مسدود کننده و یا کنترل کننده جریان سیال کابرد فراوانی دارد. دیافراگم لاستیکی، منجید و یا الیاف های کتان، پلی استر، کربن و یا هر شبکه ای که بتواند فشار سیال را به خوبی تحمل کند، نقش بالابرنده تحمل فشار به صورت تناوبی را بر عهده می گیرد.

دیافراگم لاستیکی منجید دار ترکیبی از الاستومر و منجید می باشد که در پمپ های دیافراگمی، شیربرقی دیافراگمی، اکچوئیتور، کنترل ولو و سایر مکانیزم های دیافراگمی در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد دیافراگم لاستیکی منجید دار :

کاربرد این قطعه ی بسیار کاربردی لاستیکی در انواع پمپ ها، مکانیزم های کنترل جریان، اکچوئیتور، که فشار میدانی زیادی دارند، استفاده می شود و از فشار حداقل تا 70 بار bar را تحمل می‌نماید را می توانید در ماهان صنعت سفارش دهید.

انواع ساختار دیافراگم لاستیکی منجید دار را بیان کنید؟

ساختار انواع دیافراگم لاستیکی منجید دار از نظر تنوع دانه بندی دارای EP یا فشردگی بافت کاملا متفاوت و یا از نظر جنس الیاف در انواع کتان، پلی استر، کربن، نخ و… می‌باشند. که تمامی این ساختار قابل سفارش و تولید به درخواست مشتریان بدون محدودیت تولید با بهترین قیمت و کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید سفارش خود را دریافت نمایید.

 ماهان صنعت با داشتن تجربه در تولید انواع دیافراگم لاستیکی منجید دار توانایی تولید انواع دیافراگم های لاستیکی دیافراگم های منجیددار، دیافراگم های منجیددار کلاهی، دیافراگم های کنترل ولو، دیافراگم های فیشر، دیافراگم ساندرز، دیافراگم ویلدن، دیافراگم شیربرقی و…  می باشد، همچنین این واحد، طراحی و  تولید قطعات لاستیکی را از طراحی، ساخت قالب، تولید قطعه، به صورت تخصصی انجام گیرد.

معرفی دیافراگم لاستیکی شیر برقی :

تولید انواع دیافراگم لاستیکی شیر برقی در ابعاد مختلف در صنعت، ساخت انواع دیافراگم لاستیکی شیربرقی، دیافراگم شیر برقی برای کاربرد مختلف، صنایع لاستیکی خلیج فارس با بهره گیری از تجربه و دستگاهای پیشرفته توانایی تولید وساخت انواع دیافراگم های شیر برقی در ابعاد مختلف و کارایی های بسیار مختلفی را دارد. دیافراگم شیر های برقی مقاوم در برابر گاز دیافراگم، شیر برقی مقاوم در برابر فشار باد دیافراگم شیر برقی مقاوم در برابر روغن ودیافراگم شیر برقی مقاوم در برابر گرد غبار حرارت می باشد.

آیا دیافراگم لاستیکی یک غشای انعطاف پذیر است؟

بله به عبارت دیگر، دیافراگم لاستیکی غشایی کاملا انعطاف پذیر بوده با نفوذپذیری بسیار پایین نسبت به مایعات و گاز می باشد. این قطعه ی لاستیکی این اجازه می دهد حرکت نسبی بین یک عضو ثابت و متحرک و جدایی از دو رسانه در هر دو طرف را حفظ نماید. در بسیاری از کاربردها، دیافراگم لاستیکی همچنین اختلاف فشار بین دو سازه را حفظ می کند. هنگامی که در فلنج ابزار یا سازه نصب می شود، دیافراگم لاستیکی به عنوان واشر لاستیکی عمل می نماید و منجر به یک مهر و موم کاملا تنگ مایع می شود.

کاربرد های کلی دیافراگم لاستیکی را بیان کنید:

 • دستگاه های کنترل
 • تنظیم کننده
 • پمپ ها و سایر دستگاه های خاص انواع لاستیکی مورد استفاده در دیافراگم لاستیکی
 • لاستیک نیتریل (NBR)
 • اتیلن پروپیلن دیونه مونومر (EPM، EPDM)
 • نئوپرن
 • استایرن بوتادین لاستیک
 • لاستیک سیلیکون (SiR)

دیافراگم لاستیکی منجیددار برای کاربردهای استریل و بهداشتی چیست؟

بیش از سه دهه می باشد که سیستم آب بندی برای شیرهای دیافراگم لاستیکی منجیددار به خوبی توسعه یافته است. با به کار بردن یک فلنج مسدود کننده دایره ای روی بدنه سوپاپ، یک لبه ی بیرونی محکم بسته شده تولید می گردد. این امر شیار حلقوی بین دیافراگم و بدنه دریچه را به شدت کاهش می دهد. این ترفند موجب می شود که این سیستم عایق بندی کاربرد بسیار فراوانی پیدا نماید. به ویژه دیافراگم لاستیکی منجید دار را برای کاربردهای صنایع داروسازی، بیوتکنولوژی و آرایشی مناسب می سازد. در صنایع نام برده استفاده از مواد با کیفیت اهمیت بسیار بالایی داشته اند.

 هنگام ساخت دیافراگم، شاید مواد اولیه با کیفیت بالا گران قیمت به نظر برسند. اما خرید این دیافراگم های حرارتی منجید دار در دراز مدت صرفه اقتصادی دارند.در صنایع نام برده هزینه های نشت ناخواسته ی مواد بسیار زیاد خواهد بود و ضرر مالی زیادی را به تولید کننده وارد می کند. بنابراین تولید و انتخاب مواد مرغوب با مقاومت بالا در برابر حرارت و فشار در دیافراگم بسیار مهم بوده است.

دیافراگم لاستیکی منجیددار و دریچه ها و شیرهای روکش دار:

در دیافراگم هایی که با مایعات شیمیایی ساینده ی شدید در تماس هستند، باید از موادی بسیار مقاوم در برابر سایش استفاده بشود. همچنین نباید موادی که وارد واکنش شیمیایی با مایعات شود را در صنعت ساخت این ابزار انتخاب کرد. انتخاب این مواد بسیار مهم بوده است. دیافراگم لاستیکی منجیددار، برای مایعات ساینده و آلوده دریچه ها و شیرهای روکش دار بسیار ویژه ای دارند. باید شرایط جریان مطلوب و بهترین شرایط عایق بندی، برای شیرهای دیافراگم کامل فراهم شود. این کار با استفاده از کانتور داخلی به خوبی فراهم خواهد شد.