خرید و فروش انواع اورینگ

خرید و فروش انواع اورینگ

اورینگ، تجهیزی با سطح دایره شکل که میان چندین قطعه، اتصال برقرار می کند و عمل هوا بندی و آبندی را انجام می دهد. اورینگ ها در ابعاد متفاوت طراحی و تولید می شوند و در صنعت مواد غذایی، پتروشیمی، گاز، نفت، نیروگاه و تولید قطعات لاستیکی و پلیمری به کار می روند.

اورینگ، در سال 1896میلادی توسط “جی اولند برگ” ساخته شد و تا کنون در سایزها و اندازه های گوناگون به دو شکل ظاهری متری و حلقه ای وجود دارد. در حقیقت، اورینگ مثل یک واشر مکانیکی در میان دو صفحه ی فلزی و یا غیر فلزی قرار می گیرد و از نشت هوا، مایع، بخار و گاز جلوگیری می کند.

این قطعه، برای آب بندی استفاده می شود  و در صورتی که آب بندی خوب ،انجام  نگیرد، به دستگاه آسیبهای جدی وارد می کند و این بحث پوسیدگی و  فرسودگی قطعات دستگاه را به میزان زیادی بالا می برد.

مهم ترین ویژگی اورینگ، قیمت ارزان و نصب راحت آن است. البته اورینگها ساختمان ساده ای دارند یعنی می توانند هم بصورت ایستا و هم پویا مورد استفاده قرار بگیرند. نوع داینامیک آن،  در پیستون های هیدرولیک سیلندر و شفتهای دوار پمپ  استفاده می شود. ، ضریب اطمینان این قطعه بالا بوده و قادرند تا ده ها مگا پاسکال را دوام آورند.

روش تولید اورینگ :

اورینگ، بوسیله اکستروژن، قالبگیری تزریقی، قالب گیری فشار یا قالب بندی انتقالی تولید می شود و افرادی که می خواهند از این قطعه استفاده کنند بایستی دانش فنی خود را در مورد آن تکمیل کنند.

انواع اورینگ :

دسته بندی اورینگ  از لحاظ شرايط استفاده و جنس آن کارکرد متفاوت است :

 • NR&SBR
 • وایتون
 • کالرز
 • سیلیکون
 • هایپالون& کلروپرن
 • HNBR
 • NBR
 • EPDM

بیشتر بخوانید مقاله خرید و فروش انواع اورینگ : تولید کننده کاسه نمد اصفهان

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

توضیح مفصل انواع اورینگ ها 

 • NR & SBR: این نوع اورینگ کشش و مقاومت بسیار بالایی در مقابل پارگی دارد.
 • NBR  نیتریل: این اورینگ در مقابل ساییدگی و مواد روغنی معدنی و گریس  و حرارت شدید، خیلی با دوام است.
 • HNBR: این نوع، در برابر سایش و انواع روغنها و مواد هیدروکربنی مستحکم است.
 • اورینگ وایتون: در مقابل مواد اسیدی، فشار و روغن ها، بنزین، آب کلر دار و فشار بالا فوق العاده مقاومت می کند.
 • اورینگ  کالرز: دوام شیمیایی اورینگ کالرز در قبال هر گونه ماده شیمیایی بسیار بالاست و با تحمل چهارصد درجه سانتی گراد جز بهترین واشر هاست.
 • اورینگ  سیلیکون: اورینگ سیلیکون، اورینگی  است جهت استفاده در اماکن بهداشتی، حرارتی. قدرت الکتریکی و حرارتی و الکتریکی بالا در کنار رنگ پذیری مناسب آن سبب شده است تا در صنایع آرایشی بهداشتی، پزشکی و مواد غذایی بیشتر به کار رود. اورینگ وایتون، اورینگی که مقاومت آن در برابر حرارت های بالا و بنزین قابل استفاده است که این شرکت با بهترین دستگاه ها بنا بر نیاز طراحی و تولید می کند.
 • اورینگ فلوروسیلیکون: این واشر مکانیکی، در برابر حرارت و بنزین بسیار مقاوم است.
 • اورینگ های هایپالون و کلروپن: این دو مدل در مقابل انواع گاز، از خود استقامت خوبی نشان داده اند.
 • EPDM: آب شور دریا، اسید، اوزون و آب را این واشر به خوبی تحمل می کند.
 • اورینگ ACM & AEM: به استقامت عالی در برابر روغن های داغ و حرارت مشهور است.

جنس اورینگ :

اورینگها جنسی سیلیکونی دارند. این ماده خیلی انعطاف پذیر بوده و این با ماهیت O-ring هم خوانی دارد. از جهتی، ماده ی سیلیکون، مقاومت حرارتی  از 60 تا 200 درجه سانتی گراد را دارد. این موضوع باعث شده است اورینگ در کلیه ی محیط ها قابل استفاده شود. ضمنا، چسبندگی سیلیکون فوق العاده بالاست. بهتر است بدانید سیلیکون، تنها ماده ای  نیست که در ساختار O-ring استفاده می شود. استفاده از اورینگ در همه صنایع توصیه نمی گردد و از آن ها فقط می توان در همان صنایع نفتی و گازی، پالایشگاه و حتی در انواع اتصالات در مصارف آب و فاضلاب، آب رسانی، اتومبیل، وسایل خانه و آشپزخانه، کارخانه تولید سیمان و انواع ماشین آلات بزرگ صنعتی استفاده نمود.

اورینگ سیلیکون نوعی از اورینگ است که از پلی دی متیل سیلوکسان تولید می شود و قیمت بالای آن بدلیل مقاومتی است که برابر گرما و حرارت دارد.

بیشتر بخوانید مقاله خرید و فروش انواع اورینگ : تولید کننده بلادر اصفهان

کاربرد اورینگ 

کاربرد یک اورینگ وقتی نمایان می شود که عملیات نصبش به خوبی انجام گیرد. در صورتیکه این قطعه به خوبی نصب گردد قادر است، تغییر شکل و دفرمی را تشخیص دهد. فشاری که بر سطحش وارد می شود لازم است محاسبه شود چون اگر اورینگ در شرایط جوی  استفاده شود که فشار روی آن، بیش از  میزان تحمل این قطعه باشد، کل عمل آب بندی مختل می شود.

اورینگ باید جوری نصب شود که فشار قابل تحمل روی آن با فشار فزاینده مساوی باشد و این موضوع باعث می شود از دید مکانیکی درست کار کند. گاهی اوقات، عدم جفت شدن بیرون زدگی در اورینگ باعث می شود بخوبی کار نکند. برای نصب احتمالا از درزگیر استفاده می شود که یک سطح تماس بین واشر و سطوح آب بندی، بوجود آورد.

تشخیص اورینگ   

برای تشخیص اورینگ  می توان به صورت زیر عمل کرد :

خوب به طرز بازگشت اورینگ ، دقت کنید. اورینگ  را در دست گرفته و آن را از دو طرف بکشید. در صورتیکه به حالت اولیه بازگشت و تغییر شکل نداد کیفیت مرغوبی دارد ولی اگر حس کردید اورینگ  شل است در خریدتان تجدید نظر کنید.

قیمت خرید و فروش انواع اورینگ

تا به اینجای مقاله خرید و فروش انواع اورینگ سوالی که ذهنتان را مشغول کرده قیمت اورینگ است. قیمت این محصول به موارد متعددی وابسته می باشد. همان گونه که گفته شد، باید به دنبال واشرمکانیکی متناسب با صنعتی که مد نظرتان است، باشید چرا که جنس هر اورینگ با دیگری فرق دارد و هر کدام در صنعت خاصی بکار می رود. بعلاوه، تعداد اورینگ ها بر قیمت موثرند؛ هر چه تعداد محصول سفارشی شما بالاتر باشد، به همان مقدار قیمت پایین می آید. با توجه به همه این نکات باز هم پیشنهاد می شود برای استعلام پیش از خرید اقدام کنید.

کارخانجات فروش اورینگ در ایران، خصوصا در صنایع لاستیک سازی با دارا بودن 2500 سایز قالب اورینگ و موجودی کالا از سایز 3 و 3 تا 1800 میلی متر آماده ی تولید و تأمین انواع اورینگ در ابعاد و متریال متنوع می باشد.

بیشتر بخوانید مقاله خرید و فروش انواع اورینگ : تولید کننده اورینگ اصفهان