تولید کننده کوپلینگ در اصفهان

تولید کننده کوپلینگ در اصفهان

شهر اصفهان علاوه بر اینکه شهری کاملا هنری و دارای بناهای تاریخی بسیار زیادی می باشد، همچنین دارای شهرک های صنعتی زیادی نیز در حوزه ی صنعت است. ماهان صنعت حرفه ای ترین مجموعه در جهت تولید انواع کوپلینگ ها می باشد. ما در مقاله تولید کننده کوپلینگ در اصفهان سعی می کنیم به سازنده کوپلینگ در اصفهان توسط ماهان صنعت بپردازیم، پس با ما همراه باشید. 

علت تنوع زیاد در صنعت کوپلینگ سازی اصفهان چیست ؟

مشکلاتی که در عمل برای برقراری ارتباط بین دو محور در سازه ها به وجود می آید باعث می شود تا
انواع مختلفی از کوپلینگ ها در صنعت کوپلینگ سازی اصفهان تولید شود، برای حل این مشکلات، طراحی و ساخته شوند و به بازار های اصفهان روانه گردند. این مشکلات عبارت اند از:

1- انحراف محوری (Axial misalignment)

باید بدانید مه محورها در یک امتداد و یک راستا می باشند ولی در جهت محوری دارای فاصله ای کم یا زیاد نیز می باشند، این مشکل در اکثر کوپلینگ ها به علت تغییرات دمایی محور و در نتیجه ی انقباضات و انبساطات طولی آن به وجود می آید و خوشبختانه بیشتر کوپلینگ ها توانایی تحمل و خنثی سازی این مشکل را نیز دارند.

2- انحراف شعاعی (Radial misalignment)

انحراف شعاعی در بین اکثر سازه ها به این معنا است که محورها در یک امتداد و یک راستا اصلا نباشند و یا در حین عملکردشان با توجه با شرایط کاری که دارند، محورها در جهت شعاعشان نسبت به یکدیگر فاصله ای زیاد یا کم بگیرند. تقریبا می توانیم بگوییم که: بزرگترین مشکلی که می تواند کوپلینگ ها را دچار اشکالی اساسی کند همین انحراف شعاعی می باشد زیرا: تعداد خیلی کمی از کوپلینگ ها می توانند بر این مشکل اساسی غلبه نمایند.

3- انحراف زاویه ای (Angular misalignment)

اگر محور کوپلینگ ها نسبت به یکدیگر دارای زاویه شود (و یا در حین کار  انحرافی جدی به وجود آید) می گوییم که کوپلینگ ها از یک دیگر انحراف پیدا کرده اند و کوپلینگ ها انحراف زاویه ای دارند. چنان که مشاهده خواهید کرد کوپلینگ های بسیار زیادی با مدل ها و اندازه های بسیار مختلف برای حل این مشکل استفاده می گردند ولی به هر حال هرچقدر انحراف زاویه ای بسیار بیشتر باشد اتلاف انرژی انتقالی بین دو کوپلینگ بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

برای استعلام قیمت و خرید کوپلینگ در اصفهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

معرفی کلی کوپلینگ ها در ماهان صنعت اصفهان:

ماهان صنعت با ارائه دهنده ی انواع و اقسام کوپلینگ ها و به عنوان تولید کننده کوپلینگ با کیفیت در اصفهان سعی دارد مشتریان خود را از نیاز داشتن به انواع مختلفی از این مجموعه ی قطعات  کوپلینگ مبرا کنید. لذا انواع مختلف کوپلینگ را برای شما نام می بریم که عبارت است از:

انواع کوپلینگ صلب (کوپلینگ های solid یا ریجید کوپلینگ Rigid))

 • کوپلینگ فلنچی (flanged coupling)
 • کوپلینگ پوسته ای یا غلافی (sleeve coupling)
 • کوپلینگ موف (muff coupling)
 • کوپلینگ مخروطی (tapered coupling)
 • کوپلینگ دندانه ای (hirth coupling)
 • کوپلینگ زنجیری (chain coupling)

انواع کوپلینگ های Flaxlibel یا انعطافی

 • کوپلینگ امگا یا کوپلینگ الاستومری (elastomeric coupling)
 • کوپلینگ فلنچی بوش دار لاستیکی (bush pin type flange coupling)
 • کوپلینگ دنده ای (gear coupling) از انواع کوپلینگ انعطافی
 • کوپلینگ دیسکی (disc coupling) از انواع کوپلینگ انعطافی
 • کوپلینگ رشته ای (grid coupling) یا کوپلینگ ارتجاعی (resilient coupling)
 • کوپلینگ میله ای (beam coupling) یا کوپلینگ مارپیچ (helical coupling)
 • کوپلینگ حلزونی (bellows coupling)
 • کوپلینگ آرواره ای (jaw coupling) یا کوپلینگ عنکبوتی (spider coupling)
 • کوپلینگ های اشمیت (Schmidt couplings)
 • کوپلینگ جیسلینگر (geislinger coupling)
 • کوپلینگ رگ (rag coupling)
 • کوپلینگ یونیورسال (universal coupling)
 • کوپلینگ دیافراگمی
 •  برخی دیگر از انوع کوپلینگ ها هم به شرح زیر است:
 •  کوپلینگ های مفصلی
 • کوپلینگ های انکودری
 • کوپلینگ هیدرولیکی
 • کوپلینگ های آلومینیومی
 • کوپلینگ های فنری
 •  کوپلینگ های دنده ای
 • کوپلینگ ضربه ای

تولید کوپلینگ های صلب (rigid coupling)در صنعت کوپلینگ سازی اصفهان:

کوپلینگ های غیر انعطاف پذیر در صنعت تولید کننده کوپلینگ با کیفیت در اصفهان کمترین توانایی تحمل انحرافات را در سازه ها دارند، معمولا در ساخت آنها از مواد پلیمری اصلا استفاده نمی شود و قابلیت جذب ارتعاشات را اصلا ندارند. البته باید در نظر داشته باشید ممکن است یک مدل کوپلینگ صلب توانایی تحمل یک مدل انحراف (معمولا انحراف محوری) را در خود نیز داشته باشد، در ادامه این مدل کوپلینگ ها را نام می بریم و به شرح مختصری از هرکدام خواهیم پرداخت:

کوپلینگ فلنچی: (flanged coupling) از رایج ترین انواع کوپلینگ ها در بازار و تولید کوپلینگ در اصفهان می باشد. این کوپلینگ تقریبا پرکاربردترین نوع کوپلینگ می باشد چون به نسبت قیمت مناسب آن توانایی انتقال گشتاورهای بسیار زیادی را دارا می باشد. برای درک چگونگی عملکرد کوپلینگ صلب به شکل زیر نگاهی بیندازید:

همانطور که می بینید در این شکل دو توپی را به خوبی مشاهده می کنید که هر کدام از آنها در انتهای یک محوری خاص قرار می گیرند. سوراخ های آبی رنگ محل قرار گیری انتها محورها را برایتان نشان می دهد، سپس با روی هم قرار دادن این دو توپی و سفت کردن پیچ هایی که در سوراخ های محیط فلنچ قرار می گیرند (این سوراخ ها با رنگ زرد نشان داده می شوند) این دو توپی به یکدیگر چفت می شوند و
تشکیل یک کوپلینگ فلنچی را به خوبی می دهند، در این حالت امکان انتقال گشتاور از یک محور به دیگری به راحتی امکان پذیر می باشد.

کوپلینگ پوسته ای یا غلافی (sleeve coupling): یکی از انواع کوپلینگ صلب مدل کوپلینگ پوسته ای است که در صنعت کوپلینگ سازی اصفهان تولید شده است و به دست مصرف کننده می رسد. در شکل زیر بسیار واضح برایتان نشان داده می شود. به تصویر زیر توجه کنید انتهای هر کدام از محورها در طرفین سوراخ آبی رنگی قرار گرفته است و توسط پیچ های نارنجی رنگ چفت  می شود (پیچ ها در نقش خار محور عمل می نمایند) پس از سفت کردن پیچ ها، کوپلینگ و دو محور یکپارچه می شود و امکان انتقال گشتاور را به راحتی فراهم می کند.

کوپلینگ موف (muff coupling): این کوپلینگ که کوپلینگ گیره ای یا کلمپی نیز نام دارد. تقریبا عملکردی بسیار مشابه کوپلینگ پوسته ای نیز داشته است. این کوپلینگ در صنعت کوپلینگ سازی اصفهان می تواند کاملا یکپارچه یا دو پارچه  نیز باشد. در شکل زیر (سمت چپ بالا) یک کوپلینگ گیره ای دوپارچه و پایین آن یک کوپلینگ گیره ای یکپارچه را می توانید مشاهده کنید.

کوپلینگ فلنچی بوش دار لاستیکی (bush pin type flange coupling: این کوپلینگ مشابه کوپلینگ فلنچی ساده می باشد  با این تفاوت که در یک طرف آن از لاستیک هایی استفاده می شود (در شکل زیر با رنگ سبز نشان داده شده) که این لاستیک ها ابتدا در سوراخ های توپی زرد رنگی داخل می شوند و پس از سفت کردن پیچ های آنها، در داخل سوراخ ها کاملا محکم می شوند و به شکلی در می آیند که در گوشه شکل نشان داده شده است.

تولید کننده کوپلینگ لاستیکی در اصفهان

مجموعه ی ماهان صنعت با به کارگیری کادری بسیار متخصص و آموزش دیده این توانایی را دارد که در زمینه ی تولید و عرضه انواع قطعات صنعتی از جمله تولید کننده کوپلینگ با کیفیت در اصفهان، کوپلینگ های لاستیکی، خدماتی را برای مشتریان عزیز خود ارائه دهد. شما مصرف کنندگان گرامی این محصول می توانید انواع کوپلینگ ها و غلطک لاستیکی را به صورت ساده و شیاردار با قالب بندی های کاملا سلیقه ای و سفارشی، در بالاترین سطح کیفیت، از این مجموعه خریداری نمایید. کادر مجموعه ی ماهان صنعت در جهت راحتی شما عزیزان قیمت های به روز محصولات خود را در اختیار مشتریان قرار خواهد داد.

کوپلینگ های پلیمری لاستیکی صنعتی اصفهان:

 به صورت کوپلینگ های کاملا مسلح و ساده تولید و عرضه به بازار می شوند. این نوع کوپلینگ ها قابلیت تحمل فشار و کشش هایی که از تنش و ضربه هایی ایجاد شده است بین دو محور انتقال نیرو، را برعهده می گیرد. مهمترین وظیفه کوپلینگ های لاستیکی خنثی کردن و یا به حداقل رساندن تنش ها و آسیب های وارده بین دو محور می باشد.

کوپلینگ ها در اشکال و تیپ های بسیار مختلفی تولید می گردد از جمله: کوپلینگ های آلاستومری و یا اصطلاحا چاک دار، کوپلینگ های بوش بین و یا تخم مرغی که عمدتا به صورت استوانه ای می باشند، کوپلینگ های دونات، کوپلینگ های عنکبوتی و یا پره ای یا آرواره ای، کوپلینگ های H موجود هستند.

فروش کوپلینگ لاستیکی در بازارهای اصفهان چگونه می باشد؟

کوپلینگ های لاستیکی عرضه شده در بازار ها توسط مجموعه ی ماهان صنعت قابل استفاده در صنایع بسیار مختلفی می باشد. اگر قصد خرید کوپلینگ های لاستیکی را دارید حتما باید به میزان کیفیت آن ها توجه خیلی خاصی کنید. در صورت بروز هر گونه مشکل در کوپلینگ های لاستیکی، در اصفهان ممکن می شود آن ها باعث خرابی موتور دستگاه ها می شوند. بسته به میزان ارتعاشات موجود در یک سیستم، باید از متریال بسیار مخصوصی برای کوپلینگ ها استفاده نمایید.

شرکت های تولید کننده کوپلینگ لاستیکی در اصفهان با در اختیار داشتن قالب های بسیار مختلفی، اقدام به تولید انواع کوپلینگ در سایز و مدل های بسیار مختلف کرده است. برای انتقال قدرت دو شفت به یکدیگر و انتقال حرارت به موتور دستگاه ها از کوپلینگ های لاستیکی استفاده می گردد. برای کنترل بار اضافی دستگاه ها نیز می توانید از آن ها استفاده کنید. کوپلینگ های لاستیکی می توانند انحرافاتی زیاد را بین دو قطعه دوار ایجاد نمایند. در صورت وجود مواد شیمیایی در محیط بهتر است از کوپلینگ های لاستیکی استفاده ننمایید.

انواع کوپلینگ لاستیکی در ماهان صنعت اصفهان:

طراحی و ساخت انواع کوپلینگ های لاستیکی توسط تیم حرفه ای و متخصص مجموعه ی ماهان صنعت با بالاترین سطح کیفیت انجام می گردد. انواع کوپلینگ های لاستیکی از جمله فندکی، چرخ دنده ای، تایری، لوله ای، لقمه ای و سایر موارد دیگر در سایز و قطرهای مختلف در بازار اصفهان موجود هستند. در صورت نصب اصولی انواع کوپلینگ های لاستیکی، می توانید هزینه های تعمیر و نگهداری آن ها را کاهش بدهید.

در زمان نصب کوپلینگ ها به تراز بودن شفت ها بسیار دقت نمایید، انحراف در شفت ها می تواند عملکرد کوپلینگ ها را با مشکل  بسیار جدی ای روبه رو شود، در صورتی که این محصول خراب گردد، سر و صدا و ارتعاشات بسیار زیادی در دستگاه ایجاد می کند، بهتر است در بازه های زمانی مشخص انواع کوپلینگ های لاستیکی را در دستگاه ها  حتما چک کنید، روغن کاری کوپلینگ ها، می توانید از خراب شدن آن ها به خوبی جلوگیری کنید. در صورت مشاهده هرگونه ایراد در نحوه عملکرد کوپلینگ های پلاستیکی، با افراد متخصص در سایت ماهان صنعت به خوبی مشورت کنید.

کوپلینگ پمپ در صنعت کوپلینگ اصفهان چیست؟

پمپ های گریز از مرکز به استثنای پمپ های یک سره که شافت دستگاه وموتور در آن ها بسیار یکسان می باشد به الکترو موتور متحرک خود به وسیله ی کوپلینگ متصل می گردد، کوپلینگ ها در حقیقت حرکت دورانی الکتروموتور را به شافت پمپ به راحتی منتقل کرده است و باعث چرخش شفت و پروانه می شوند قبل از اتصال کوپلینگ دستگاه و الکتروموتور باید از هم محوری شفت و الکتروموتور اطمینان حاصل کنید. کوپلینگ ها حرکت دورانی موتور را به شفت پمپ منتقل می کند و باعث چرخش شفت و پروانه خواهند شد،قبل اتصال کوپلینگ موتور شفت پمپ و موتور را باید از هم محور بودن این دو اطمینان حاصل نمایید.

دلایل هم راستا نبودن محور پمپ ها عبارت می باشد از:

 • عدم هم راستایی به صورت جابه جایی محوری. اگر صفحات کوپلینگ دستگاه و الکتروموتور موازی هم باشد ولی محور شافت ها در ارتفاعی یکسان نباشد این اتفاق خواهد افتا.

عدم هم راستایی زاویه ای این حالت موقعی به وقوع می پیوندد که محور هر دو شفت در یک ارتفاع و پوزیشن عمل نمایند اما فاصله بین صفحات کوپلینگ از بالا به پایین متفاوت از هم باشد.