تولید کننده اورینگ لاستیکی

تولید کننده اورینگ لاستیکی در اصفهان

به طور کلی در بازارهای مختلف، تولید کننده اورینگ لاستیکی در اصفهان موفق و پایدار برای فروش بیشتر و کسب سهم بیشتر از بازار فرمولی دارند و به آن پایبند هستند. به جرأت می‌توان گفت تولیدکنندگانی که برای دستیابی به آنها اقدام و سرمایه‌گذاری کرده‌، به خوبی سهم قابل توجهی از بازار را دریافت و همواره مورد توجه مشتریان بوده‌اند. در کشور ما به دلیل مشکلاتی که گاه و بیگاه، ولی متأسفانه به وفور، در بازارها ایجاد می‌ شود، عکس این موضوع دیده می‌شود و هر از گاهی نگاه می‌کنیم که تولیدکنندگان اورینگ لاستیمی برای افزایش قیمت محصول خود به هر وسیله‌ای تمسک می‌جویند و خود را برای این افزایش به در و دیوار می‌زنند. معمولاً دلیلی نیز که برای توجیه افزایش قیمت ارائه می‌کنند این است: «قیمت تمام شده محصول افزایش یافته است.

بدیهی است که اثرات افزایش ناگهانی قیمت اورینگ لاستیکی همواره به مصرف کننده تحمیل می‌شود و در نتیجه احتمال و امکان حذف یا کاهش خرید کالا بسیار ممکن می‌ شود. مشکل نقدینگی، ناپایداری در بازار ارز، افزایش قیمت مواد اولیه و محدودیت در قیمت‌گذاری از عمده مشکلات فعلی تولید اورینگ است و حل این مشکلات صرفاً با افزایش قیمت محصول اصلا تحقق پیدا نمی‌کند. ماهان صنعت بزرگترین تولید کننده اورینگ لاستیکی در اصفهان است که همیشه سعی کرده است رضایت مشتری را برآورده نماید.

تولید کننده اورینگ لاستیکی در ماهان صنعت اصفهان

در ابتدا باید بدانید اورینگ چیست؟ اورینگ یک نوع واشر مکانیکی برای آب بندی با سطح مقطع O  شکل طراحی شده است. اورینگ های لاستیکی می توانند به صورت استاتیک یا داینامیک مورد استفاده قرار گیرند. کاربرد داینامیک آن ها عبارت است از : شفت های دوار پمپ و پیستون های هیدرولیک سیلندر. اورینگ همچنین به عنوان مفصل هلالی – با توجه به شکل برآمده آن – شناخته شده است و در واقع یک درزبند با طراحی حلقه ای دایره ای شکل می باشد که برای آب بندی دو سطح کار استفاده ی فراوانی می شود. به عنوان مثال: میله سوپاپ در موتورهای اتومبیل اغلب از حلقه های O برای جلوگیری از ورود روغن به محفظه احتراق استفاده می گردد.

حلقه O یک سطح جفت شدن هوا و مایع را در بین میله سوپاپ و راهنمای سطوح ایجاد می نماید. بدون این اجزای ساده و کوچک ، روغن ممکن است به داخل راهنمای سوپاپ جایی که در داخل محفظه احتراق سوخته است نشت می کند. اورینگ لاستیکی در دو شکل  حلقه ای و همچنین متری تولید می شود، اورینگ حلقه ای معمولاً در سایزهای بسیار استاندارد وجود دارد وقتی نیاز به اورینگی با قطر خیلی بزرگ باشد از انواع متری استفاده می شود که با چسب به شکل حلقه ای تبدیل شده و قابل استفاده می باشد. اورینگ ھای اصلی و نسوز در برخورد و کار در مایعات از قبیل روغن و گازوئیل وبعد از مدت زمان کاری زیادی ھنوز ھمان حالت اولیه و نرمی خاص خود را حفظ می نمایند ولی اورینگھای معمولی در برخورد با این مواد ومایعات زود و سریع  خشک و ترد و شکننده می شوند و عمرخیلی کمتری را دارند.

برای استعلام قیمت و خرید کوپلینگ در اصفهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

تاریخچه پیدایش اورینگ را توضیح دهید؟

حلقه اورینگ محصول ایده J. O. Lundberg  می باشد. در سال 1896 ، لوندبرگ حق ثبت واشر حلقه ای دایره ای را ثبت کرد. گرچه این حلقه در سوئد اختراع شده است، اما حلقه اورینگ به آرامی از اقیانوس اطلس عبور کرد و در سال 1937 ، اولین حق ثبت اختراع حلقه O در ایالات متحده توسط ماشین ساز حرفه ای نیلز کریستنسن ثبت گردید. جالب اینجاست که کریستنسن این حق ثبت اختراع را اصلا حفظ نکرد.

در طول جنگ جهانی دوم ، دولت ایالات متحده حق ثبت اختراع O-ring را به دست گرفت و آن را به عنوان ابزاری بسیار مهم در تلاشهای جنگی نیروهای متفقین توصیف نمود. دولت ایالات متحده حق ثبت اختراع خود را به کریستنسن پرداخت کرد، اگرچه آنها طراحی O-ring را در مالکیت عمومی قرار داشتند، به شرکت های از ساحل شرقی تا ساحل غربی اجازه دادند اورینگ های خود را تولید کنند و بفروشند.

انواع تولید کننده اورینگ لاستیکی در ماهان صنعت اصفهان

اورینگ های لاستیکی که در ماهان صنعت اصفهان تولید می شوند در شرح ذیل است:

 1. NR&SBR     با مقاوت پارگی بالا
 2. NBR -نیتریل- مقاوم در برابر سایش و روغنهای معدنی و گریس ها
 3. HNBR  مقاومت سایشی و فشار بالا و مقاوم در برابر انواع مواد هیدروکربوری
 4.    وایتون مقاومت فیزیکی و حرارت بالا در برابر فشار و روغن ها،اسیدها
 5.  Kalrez کالرز مقاومت شیمیایی عالی در برابر هر ماده شیمیایی ،اسید با تحمل حرارت تا ۴۰۰درجه سانتیگراد
 6. EPDM  مقاومت در برابر اوزون،آب و اسیدها
 7.  سیلیکون مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا و رنگ پذیری خوب  و مصارف بهداشتی، فلوروسیلیکون مقاومت حرارتی و برودت بالا و مقاوم
 8. ACM& AEM  مقاوم در برابر حرارت و روغنها
 9.  هایپالون & کلروپرن مقاوم در برابر انواع گاز

کاربرد اورینگ ها در صنعت را نام ببرید؟

اورینگ ها  تقریباً در هر صنعتی کاربرد دارند مثال:

 •  در صنعت نفت و گاز،پتروشیمی،پالایشگاه
 • اورینگ اتصالات در مصارف آب و فاضلاب
 • ساخت خودروهای سواری و باربری
 • لوازم خانگی
 • کارخانه ی سیمان
 • تولید انواع مواد شیمیایی
 • انواع ماشین آلات صنعتی

تولید کننده اورینگ لاستیکی مداربسته در ماهان صنعت

 اورینگ لاستیکی، واشر مکانیکی با سطح مقطع O بوده که جهت آببندی (سیل) تجهیزات و ماشین آلات در صنایع بسیار مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و موجب عدم نشتی سیالات و گازها می گردد. اورینگ ها با توجه به متریال و نوع کاربرد خود، شرایط محیطی بسیار متفاوتی را آب بندی می کنند. اندازه اورینگ ها نیز بر اساس قطر بیرونی و ضخامت کاملا مشخص می شود.

صنایع لاستیک سازی ماهان صنعت با دارا بودن 2500 سایز قالب اورینگ و موجودی کالا از سایز 3 و 3 تا 1800 میلیمتر آمادگی خود را جهت تولید و تأمین انواع اورینگ در سایز و متریال های مختلف اعلام می کند، در شرح زیر است:

اورینگ معمولی یا SBR: اورینگSBR دارای قیمت بسیار مناسب، مقاوم در برابر سایش و انعطاف پذیر می باشد. 

اورینگ ضد روغن یا NBR: اورینگ ضد روغن NBR با دارا بودن خواص مکانیکی مقاومی چون مقاومت در برابر سایش، روغن های معدنی، گازوئیل، گریس، الکل، حرارت و هم چنین تحمل گستره ی دمایی بین 30- تا 120+ در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و نوع معمول آن دارای سختی 70 می باشد.

اورینگ ضد گازترش یا HNBR: اورینگ HNBR از اشباع شدن نیتریل با هیدروژن حاصل می گردد و دارای مقاومت بیشتری نسبت به اورینگ NBR در مقابل روغن ها و گازهای خورنده با درجه حرارت بالا است.

اورینگNR_SB: دارای خاصیت ارتجاعی زیاد، استحکام کششی و مقاومت پارگی بالایی است.

اورینگ ضد اسید یا EPDM: دارای مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی، گازها، زنگ زدگی، آب شور دریا، ازون، نور خورشید، الکتریسیته و شرایط سخت جوی می باشد.

اورینگ سیلیکون: اورینگ سیلیکون دارای چسبندگی، مقاومت حرارتی و الکتریکی بسیار بالائی است و به دلیل بهداشتی بودن در صنایع غذایی، پزشکی، بهداشتی، داروئی و غیره مورد استفاده است. اورینگ سیلیکون قادر به حفظ حالت الاستیسیته در دمای ۶۰ – درجه تا 250+ درجه می باشد.

اورینگ وایتون یا FKM: اورینگ های وایتون (فلوئوروالاستومرها)، جهت استفاده در برابر حرارت، آب کلردار، اسیدها، بنزین، حلال های شیمیائی، گاز ترش، ازن، آتش و گرما که مقاومت بالائی دارد، استفاده می گردد.

خط تولید سازنده اورینگ لاستیکی در اصفهان ماهان  صنعت 

 خط تولید اورینگ متری: اورینگ متری، کوردهایی می باشد که به صورت طولی قابل تهیه بوده است و به عنوان سیل تجهیزات و ماشین آلات در صنایع مختلف مورد استفاده ی فراوانی قرار می گیرد.
صنایع لاستیک سازی ماهان صنعت قادر به تولید انواع اورینگ متری به صورت طولی از ضخامت 1 الی 100 میلیمتر در متریال های ضدخوردگی (NR)، ضدحرارت (Silicon)، ضد مواد نفتی (Viton) و اسیدی (EPDM)، معمولی (SBR) و اسفنجی (Sponge)  مشغول می باشد.

 

جنس مواد تشکیل دهنده اورینگ چیست؟

برای تشخیص یک اورینگ با کیفیت و نسوز از اورینگ های معمولی کمی اورینگ را می کشیم. اگر سطح اورینگ به حالت اولیه برگشت و شکل خود را از حفظ کرد، جنس آن اصلی و نسوز است. ولی اورینگ های معمولی را اگر کمی بکشیم، شاهد خلل و سوراخ هایی در سطح آن می شویم و حالت اولیه خود را از دست می دهد.

اورینگ با کیفیت پس از مدتی در برخورد و شرایط کاری با مایعات و گازوئیل و روغن کیفیت خود را اصلا از دست نمی دهد و نرمی و حالت خاص اولیه خود را دارد. ولی اورینگ معمولی خیلی زود خشک و شکننده می شود. اورینگ یکی از رایج ترین واشرها در طراحی ماشین الات  است زیرا: ارزان بوده است، طراحی بسیار ساده ای دارد و بسیار قابل اطمینان است و نصب خیلی آسانی دارند.

آنها می توانند ده ها مگاپاسکال ( هزاران اسب بخار ) فشار را تحمل نمایند. اورینگ ها را می توان به وسیله اکستروژن، قالب گیری تزریقی، قالب گیری فشار یا قالب بندی انتقالی تولید کنیم. یکی از معیارهای نحوه انتخاب اورینگ این می باشد که باید بدانید از مواد مختلفی تشکیل شده و هر یک از آنها خواص مختلفی دارند. برخی از متداول ترین مواد برای ساخت حلقه های اورینگ شامل موارد زیر است :

 • فلوروئلاستومر: مناسب برای کاربردهایی که گرما مشکلی ایجاد می کند – حلقه های O فلوروئلاستومر مقاوم در برابر حرارت ، با دوام و ماندگار می باشد.
 • لاستیک سیلیکونی: از حلقه های لاستیکی سیلیکونی که دارای طراحی نرم و اسفنجی هستند ، در صنعت خدمات غذایی استفاده می شود ، زیرا بی خطر و غیر سمی است.
 • مونومر اتیلن پروپیلن دین: اگرچه برای استفاده با روان کننده ها یا سوخت ها مناسب نیست ، اما حلقه های اورینگ مونومر اتیلن پروپیلن دین مونومر مقاومت زیادی در برابر رطوبت ، بخار ، سیلیکون و گریس را دارا است.
 • پلی اورتان ترموپلاستیک: با داشتن مقاومت کششی بالا ، حلقه های پلی اورتان ترموپلاستیک در برابر تخریب مقاوم است.

ساخت انواع قالب لاستیک و قطعات خاص لاستیکی در ماهان صنعت

قالب برای ساخت قطعات لاستیکی و پلاستیکی برای ساخت انواع قطعات لاستیکی و پلاستیکی مورد استفاده در ماشین ها، خودرو ها و کارخانجات، بسیار مورد توجه بوده است. علاوه بر این روش ساخت این قالب‌ها و قطعات تولید آن‌ها نیز بسیار مهم است. در ادامه مقاله سازنده اورینگ لاستیکی در اصفهان کاربرد این قطعات لاستیکی و قالب‌های لاستیکی و پلاستیکی را به شما معرفی می‌کنیم و به قطعات لاستیکی و پلاستیکی می پردازیم.

قالب لاستیکی و پلاستیکی چیست؟

قالب های لاستیک و پلاستیک، نوعی از قالب ها می باشند که از لحاظ کم هزینه بودن و ساده تر بودن، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و محبوبیت زیادی دارند. ساخت قالب لاستیک یا پلاستیک کاری بسیار حساسی است که باید با استفاده از مواد بسیار خاصی صورت گیرد و متخصصان این کار از جمله ماهان صنعت اصفهان می‌تواند، این خدمات را به شما ارائه دهد. باید در نظر داشته باشید که اهمیت مواد افزودنی که قرار است به ماده اولیه پلاستیک اضافه شود و زمان پخت آن بسیار زیاد است. علاوه بر این ساخت قالب لاستیکی نیز برای جلوگیری از ذوب شدن و فرم دهی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در قالب های لاستیک و پلاستیک، موادی به کار می رود که هنگام کار ریخته گری و زمانی که مواد مذاب داخل قالب ریخته می‌شوند به راحتی قطعه از قالب جدا شود. قبل از ریختن مواد مذاب داخل قالب، ابتدا قالب باید گرم شود و به درجه ای مشخص از حرارت برسد. سپس مواد مذاب داخل آن ریخته می شود و پس از سرد شدن به راحتی از آن جدا خواهد شد.

قالب ریزی لاستیک و پلاستیک

برای قالب هایی که به صورت تزریقی از آنها استفاده می گردد مواد لاستیکی یا پلاستیکی از طریق محفظه‌ای تزریق داخل قالب می شود و سپس سرد می شود. مواد لاستیکی و پلاستیکی که قرار است داخل قالب ریخته شود نباید به صورت خام باشد. مواد اولیه لاستیک و پلاستیک دارای خواص شکل پذیری بسیار پایینی است. برای اینکه بتوان آنها را قالب گیری کرد، باید مواد افزودنی به آنها اضافه شود و پس از اضافه کردن این مواد باید برای مدتی پخته شود تا ماده لاستیکی یا پلاستیک به صورت یکنواخت در بیاید.

سپس می توان با استفاده از ذوب کردن و ریختن آنها داخل قالب لاستیک را فرم دهی کنیم. لاستیک یا پلاستیک قبل از قالب گیری باید کاملا پخته شوند مقدار و میزان مواد افزودنی که به مواد اولیه لاستیک پلاستیک اضافه می گردد، می‌تواند میزان شکل دهی و فرم دهی و مقاومت مختلفی به مواد اولیه لاستیک بدهند. فرایند تزریق پلاستیک به قالب لاستیک نیز کاری بسیار حساس است.

انواع قالب های لاستیک و پلاستیک کدام اند؟

انواع قالب لاستیکی برای مواد زیر صورت می گیرد :

 • NR
 • SBR
 • NBR
 • EPDM
 • IR
 • IIR
 • BR
 • HNBR
 • VMQ
 • CSM
 • Neoprene
 • Viton

ساخت قالب برای قطعات لاستیکی و سیلیکونی، با ویژگی های زیر صورت می گیرد:

 • قطعات لاستیک های ضد اسيد
 • قطعات لاستیک ضد آتش
 • قطعات لاستیک مقاوم به حرارت
 • قطعات لاستیک مقاوم به مواد شیمیایی ها
 • قطعات لاستیک ضد اسیدها
 • قطعات سیلیکونی مرتبط با صنایع غذایی و تجهیزات پزشکی و دارویی

ماهان صنعت تجهیزات و دانش برای اقدام به ارائه ی انواع قالب‌های لاستیک و پلاستیک را دارا است.