اثر روغن و کاهش اصطکاک بر روی اورینگ

بررسی اثر روغن و کاهش اصطکاک بر روی اورینگ

 روغن، ماده‌ای روان‌کننده جهت کاهش اصطکاک بکار می‌رود. اینجا به اثر روغن و کاهش اصطکاک بر روی اورینگ، زمانی که دو سطح در تماس با یکدیگر قرار می‌گیرند و اصطکاک بین آنها ایجاد می‌شود، می‌پردازیم. چرا که منجر به فرسایش، سایش یا خراش می‌شود. بعلاوه ویژگی خنک‌کنندگی روغن با جذب گرمای تولید شده در نقاط اصطکاکی، از بالارفتن دما و خطر آسیب به اورینگ جلوگیری می‌کند. در پایان این مقاله، می‌آموزید چگونه با کاهش اصطکاک، عمر مفید اورینگ خود را بیشتر کنید.

پیشنهاد مطالعه : تولید کننده کاسه نمد اصفهان

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصفهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

 تأثیر دما و عوامل محیطی بر اورینگ

 تأثیر دما

 درکل افزایش دما باعث کاهش خاصیت فیزیکی و شیمیایی اورینگ می‌گردد. این افزایش دمای بیش از حد به عدم کارایی اورینگ منجر خواهد شد. افزایش دما باعث افزایش حجم و همچنین باعث سخت‌تر شدن اورینگ می‌گردد. همچنین کاهش دمای بیش از حد هم باعث جمع‌شدگی و عدم آب‌بندی درست می‌گردد. اگر این کاهش دما خیلی زیاد شود باعث شکنندگی اورینگ و یا از دست‌دادن حالت لاستیکی آن می‌گردد. برای بهترین حالت آب‌بندی باید اورینگی انتخاب کرد که در محدوده دمای کاری موردنظر باشد.

 تأثیر اصطکاک

 نیروی اصطکاک اولیه یکی از فاکتورهای مهم در حالت پویا است و این اصطکاک می‌تواند ناشی از فشار بالای نیروی هیدرولیکی حاصل شود. این اصطکاک بالا می‌تواند باعث پاره‌شدن قسمتی از اورینگ گردد که بعد از حرکت و رسیدن به حالت سکون به دیواره گلند چسبیده است. وقتی که دستگاه از حالات سکون به حرکت درآمد، طراح اورینگ باید نیروی اصطکاک حاصل از حرکت را لحاظ کند تا دستگاه اورینگ با کمترین مشکل روبرو شود.  افزایش حجم اورینگ باعث تولید گرمای بیشتر در فرایند اصطکاک گردیده و در نهایت باعث عدم کارایی اورینگ می‌گردد.

بیشتر بخوانید : تولید کننده بلادر اصفهان

 بررسی نقش روغن بر روی اورینگ

 چرا از روغن بر سطح اورینگ‌ها استفاده کنیم؟

 افزایش دوام اورینگ و کاهش سایش

 یکی از عوامل مهم سایش اورینگ‌ها، اصطکاک است. با استفاده از روغن به‌عنوان روان‌کننده، اصطکاک کاهش می‌یابد. روغن با ایجاد یک‌لایه حفاظتی بر روی سطح اورینگ، مانع تماس مستقیم بین سطوح آن و قطعات دیگر می‌شود و از اصطکاک زیاد جلوگیری می‌کند. خواص خنک‌کنندگی روغن می‌تواند در جذب و انتقال حرارت تولید شده در نقاط اصطکاکی که معمولاً منجر به افزایش دما می‌شود، مؤثر باشد. پس از خطر آسیب به سطوح و کاهش دوام جلوگیری می‌شود. در نتیجه، استفاده از روغن مناسب و اصولی در اورینگ‌ها می‌تواند عمر مفید آن‌ها را بهبود بخشیده و فرسایش را به کمترین حد رسانده و دوام اورینگ را افزایش دهد.

 افزایش کارایی اورینگ

 استفاده از روغن مرغوب و با خصوصیات لوبریکانت مناسب، می‌تواند فرایند حرکت و انتقال نیرو در اورینگ را بهبود بخشیده و اصطکاک را به حداقل رسانده و در نتیجه کارایی اورینگ را افزایش دهد. روغن با تشکیل لایه‌نازکی بر روی سطح اورینگ، مانع تماس مستقیم بین سطوح آن و قطعات دیگر می‌شود و از اصطکاک و سایش زیاد جلوگیری می‌کند.

 راه‌های کنترل اصطکاک | شناسایی عوامل اصطکاک اورینگ لاستیکی

 چگونه می‌توان اصطکاک را بالانس کرد؟

 فشردگی: هر دو نوع اصطکاک (اصطکاک اولیه و اصطکاک ثانویه) با کم‌شدن فشردگی اورینگ کم خواهد شد.

 سختی: اصطکاک اولیه با کم‌شدن سختی اورینگ اما اصطکاک ثانویه (در حال حرکت متداوم) با زیادشدن سختی اورینگ کم می‌شوند.

 عرض گرو (Groove): با افزایش عرض گرو (Groove) اورینگ فضای بیشتری برای حرکت دارد و در نتیجه می‌تواند باعث کاهش اصطکاک شود.

 مواد سازنده اورینگ: پلیمرهای مختلف اصطکاک‌های مختلفی ایجاد می‌کنند. مثلاً تفلن‌ها اصطکاک کمتری در مقایسه با دیگر پلیمرها ایجاد می‌کنند.

 فشار: کاهش فشار سیستم باعث کاهش اصطکاک ثانویه می‌شود.

مطالعه بیشتر : تولید کننده اورینگ اصفهان

 ضخامت اورینگ: کم‌شدن ضخامت اورینگ باعث کاهش اصطکاک خواهد شد.

 افزودنی‌هایی پلمیر: هنگام ساخت مواد خام رابر می‌توان افزودنی‌هایی (بسته به نوع و کاربرد رابر) از قبیل روغن‌ها، گرافیت، تفلن و غیره اضافه نمود تا اصطکاک کم شود.

 نحوه روغن کاری اورینگ

 روغن باکیفیت باید باتوجه‌به جنس اورینگ و تأثیر روغن بر جنس اورینگ و ماده‌های شیمیایی انتخاب گردد. به‌هیچ‌وجه نباید روغنی استفاده شود که باعث جمع‌شدن یا افزایش حجم اورینگ گردد. این دو روش رایج را مطالعه نمایید:

  •  روغن زدن به سطح اورینگ

 زدن روغن به سطح اورینگ می‌تواند به جلوگیری از خوردگی، جلوگیری از گازگرفتگی هنگام نصب، جلوگیری از پیچش اورینگ کمک کند. ضمناً می‌تواند به‌سرعت نصب اورینگ در گرو (Groove) کمک شایانی بنماید. در حالیکه این روغن زدن می‌تواند به‌راحتی اصطکاک را کم کند.

 در سیستم های هیدرولیک که همیشه روغن در تماس با اورینگ است هیچ نگرانی دراین‌خصوص وجود ندارد. اما در سیستم های پنوماتیک و خلا، ما شدیداً توصیه می‌کنیم به اورینگ‌ها روغن‌زده شود. حتی این روغن زدن در بسیاری از موارد باعث آب‌بندی بهتر اورینگ نیز می‌شود. یکی دیگر از فواید روغن زدن به اورینگ این است که روغن همانند یک سطح محافظ کمک می‌کند اکسیژن و ازن کمتر به سطح اورینگ حمله کرده و باعث طول عمر اورینگ می‌گردد.

  •  روغن زدن درون کامپوند

 می‌توان با اضافه‌کردن روغن در بعضی از گریدهای کامپوند سطح اصطکاک را بدون کاهش فشردگی اورینگ پایین آورد.

 انواع اصطکاک اورینگ لاستیکی

 اصطکاک در حال اجرا زمانی رخ می‌دهد که نیرویی مستقیماً با نیرویی که به جلو حرکت می‌کند مخالفت کند و حلقه اورینگ را فشرده کند. این اصطکاک تمایل دارد یک اورینگ را حتی برای یک‌لحظه بیشتر به شکل D منتقل کند تا O-شکل. اگر اصطکاک در حال اجرا بیش از حد باشد، می‌تواند آب‌بندی را از بین ببرد. این نیرو به نیروی اعمال شده توسط فشرده‌سازی و فشار سیستم به اورینگ برای تغییر شکل آن وابسته است.

 اصطکاک شکست هنگامی رخ می‌دهد که فرایندی آغاز می‌شود. این تا حد زیادی به طول چرخه بستگی دارد که هر چند وقت یکبار یک اورینگ تحت اصطکاک شکستگی قرار می‌گیرد. سایر عوامل با اصطکاک شکستگی در زمان تماس عبارت‌اند از: پرداخت سطح روی فلز، سختی لاستیک و فشار روی اورینگ. میزان اصطکاک شکستگی در هر چرخه بستگی به مدت زمانی دارد که سطوح آب‌بند در حالت استراحت در تماس فیزیکی بوده‌اند.

 کلام پایانی!

 بهینه‌سازی عملکرد اورینگ با استفاده از روغن می‌تواند بهبود قابل‌توجهی در کارایی و کاهش اصطکاک آن داشته باشد. استفاده از روغن مناسب و با خصوصیات لوبریکانت مناسب، می‌تواند فرایند حرکت و انتقال نیرو در اورینگ را بهبود بخشیده و اصطکاک را به حداقل رسانده و در نتیجه کارایی اورینگ را افزایش دهد. روغن با تشکیل لایه‌نازکی بر روی سطح اورینگ، مانع تماس مستقیم بین سطوح آن و قطعات دیگر می‌شود و از اصطکاک و سایش زیاد جلوگیری می‌کند.