ابزار اندازه گیری اورینگ

ابزار اندازه گیری اورینگ

به کمک ابزار اندازه ‌گیری اورینگ امکان اندازه گیری قطر داخلی اورینگ حاصل می شود که در شکل ها و انواع مختلفی طراحی شده اند. با توجه به لاستیکی بودن جنس اورینگ در نتیجه اندازه‌گیری قطر با ابزارهای معمولی بسیار سخت می باشد. به کمک ابزار های اندازه‌گیری مختلف، شما می توانید قطر اورینگ ها را به راحتی اندازه‌گیری نمایید.

تشخیص اندازه اورینگ

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید اورینگ ها باید به آن توجه داشته باشد. تعیین اندازه اورینگ به کمک روش های اندازه گیری اورینگ است. در واقع اورینگ ها بر اساس دو پارامتر ابعادی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته. از آن ها در بخش های مختلف استفاده می شود.

 اگر اورینگ مناسبی را برای محلی که قصد درز بندی آن را دارید مورد استفاده قرار ندهید. این کار می تواند فرآیند درز بندی را با مشکل مواجه کند.  به همین دلیل در هنگام خرید اورینگ باید به اندازه آن توجه بسیار زیادی داشته باشید. دو پارامتر ابعادی که اندازه گیری براساس آن مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد چیست؟ دوپارامتر شامل قطر داخلی و گوشت یا ضخامت اورینگ است.

با توجه به ضخامت اورینگ ها آن ها را به دسته بندی های گوناگونی تقسیم می کنند. افراد می توانند متناسب با نیاز خود نسبت به ضخامت و قطر خارجی ، اورینگ را تهیه می کنند.

بیشتر بخوانید مقاله ابزار اندازه گیری اورینگ : دیافراگم لاستیکی  

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

ابزارهای مختلف در روش های اندازه گیری اورینگ

برای اندازه گیری اورینگ ابزارهای مختلفی طراحی و تولید شده اند. در واقع تمامی این ابزارها به نحوی هستند که قطر داخلی و گوشت یا ضخامت اورینگ را بررسی کرده. می توانید با استفاده از آن ها متوجه شوید که اندازه اورینگ شما چقدر است. شما می توانید متناسب با نیاز خود و بودجه تان به سراغ ابزارهای اندازه گیری مختلفی بروید. شما از کولیس های کلاسیک و دیجیتال می توانید ابعاد دقیق اورینگ را در بیارید.

انتخاب اورینگ بر اساس اندازه

یکی از نکات مهمی که برای خرید اورینگ باید به آن توجه داشته باشید. نحوه انتخاب اورینگ از این دسته محصولات بر اساس اندازه است. اورینگ ها را می توان به کمک اندازه گیری قطر داخلی سطح مقطع آن ها مورد بررسی قرار داد. به منظور تعیین سایز اورینگ باید بخش هایی همچون قطر داخلی و خارجی و ضخامت اورینگ را اندازه گیری کنیم.

برای اندازه گیری این بخش ها می توانید از ابزارهای مختلفی کمک بگیرید. و اینکه متناسب با نیاز خود به سراغ ابزارهای گوناگونی بروید. با ابزار های ساده مثل کولیس میتوان اندازه گیری کرد.

فرمول پرکاربرد اندازه گیری اورینگ

پس از اندازه گیری و بررسی اندازه قطر داخلی و خارجی و ضخامت اورینگ می توانید از فرمولی استفاده کنید. این فرمول به شما کمک می کند تا اگر که یک بخش از اورینگ را نتوانستید اندازه گیری کنید.
بتوانید بر اساس آن اندازه بخش مجهول را متوجه شده و بتوانید اندازه اورینگ را پیدا کنید.

باید دو برابر ضخامت (گوشت) اورینگ را به علاوه قطر داخلی اورینگ کنید. جمع این دو عدد قطر بیرونی می باشد و برای خرید اورینگ از عدد به دست آمده کمک بگیرید.

 با استفاده از این فرمول شما قطر خارجی اورینگ با ضخامت را دارید. داخل بازار تمام کاسبان و مشتریان با استفاده از قطر خارجی سفارش خود را ثبت میکنند. چنانچه سفارش اورینگ داشتید برای روند سریع تر همیشه قطر خارجی و ضخامت را ثبت سفارش کنید.

بیشتر بخوانید مقاله ابزار اندازه گیری اورینگ : ضربه گیر

طراحی استاندارد اورینگ

مثل هر محصول دیگری به منظور تولید اورینگ با کیفیت شاهد پیدایش استاندارد خاصی هستید. که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به بهترین شکل اقدام به خرید اورینگ کنید. معمولاً اورینگ ها با استاندارد AS568 تولید و ساخته می شوند.

برای نصب اورینگ مورد نیاز خود باید به سراغ هر یک از اورینگ های استاندارد رفته و از آن ها در بخش های مختلفی استفاده کنید. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر قصد خرید یک اورینگ را دارید، حتماً اندازه محلی که قصد نصب این دسته از محصولات را دارید را به خوبی محاسبه کرده و سپس با توجه به این اندازه اقدام به خرید یک عدد اورینگ استاندارد کنید.

تفاوت اندازه اورینگ ها چه تاثیری بر روی فرایند درز بندی و استفاده از این محصولات دارد؟

 در پاسخ به این سوال باید گفت اورینگ هایی که ضخامت کمتری دارند. در برابر فشار، مقاومت بیشتری از خود نشان میدهند. 

از سوی دیگر اورینگی که قطر خارجی آن بالای ۱۵۰ میلی متر و ضخامت بیش از ۲ میلی متر باشد. و چنانچه محیطی که اورینگ در آنجا قرار میگیرد تا حداکثر ۳ میلی متر کوچک باشد. به هیچ عنوان با هیچ مشکل مواجه نمی شوید. البته ناگفته نماند باید اورینگی که استفاده میکنید به دور باشد نه داخل . به همین دلیل انتخاب اندازه اورینگ مناسب با شرایط محیطی خیلی مهم و حارئز اهمیت است.

بیشتر بخوانید مقاله ابزار اندازه گیری اورینگ : کوپلینگ

کلام آخر مقاله ابزار اندازه گیری اورینگ

برای اندازه گیری قطر داخلی اورینگ هایی که قطر داخلی آنها زیاد می باشد حتما نیاز به ابزار اندازه گیری اورینگ می باشد تا به کمک این ابزارها بتوان با دقت و سرعت عمل بهتر قطر داخلی اورینگ ها را اندازه گیری نمود.

جهت اندازه گیری قطر اورینگ ها نیاز به ابزار خاصی می باشد که در شکل ها و انواع مختلفی طراحی شده اند. با توجه به لاستیکی بودن جنس اورینگ در نتیجه اندازه‌گیری قطر با ابزارهای معمولی بسیار سخت می باشد. به کمک ابزار های اندازه‌گیری مختلف، شما می توانید قطر اورینگ ها را به راحتی اندازه‌گیری نمایید.

بیشتر بخوانید مقاله ابزار اندازه گیری اورینگ : نکات نگهداری و نصب اورینگ