آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی و ضرورت آن ها در ماشین آلات

آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی و ضرورت آن ها در ماشین آلات

باید بدانید در مقاله آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی و ضرورت آن ها در ماشین آلات قصد داریم که شما را با قطعات لاستیکی صنعتی و ضرورت آنها در ماشین الات مطالبی را برای شما ارائه دهیم. قطعات لاستیکی صنعتی نمونه ای از قطعات می باشند که از جنس لاستیک های محکم در مدل ها و طرح های بسیار متنوع و مختلف در صنایع لاستیکی تولید می شوند. سایر قطعات لاستیکی، حجم بسیار زیاد و عظیمی از نیازهای ماشین آلات صنعتی را برآورده خواهند کرد.  بیش از ۹۰ درصد تجهیزات و انواع ماشین آلات صنعتی در کارخانه ها و صنایع و حتی در سایر تجهیزات مورد استفاده ی بسیار زیادی در پروژه های شهری و روستایی و یا بندر ها و اسکله ها و هر مکان دیگری که تصوری داشته باشید به نوعی با صنعت و دستگاه در ارتباط می باشند، حتماً از قطعات لاستیکی صنعتی استفاده ی بسیار زیادی کرده اند.

بسیار جالب است بدانید یکی از ساده ترین مدل های قطعات لاستیکی را خواهید توانست در منزل مسکونی مشاهده نمایید؛ انواع بسیار مختلف واشرهای لاستیکی در محل اتصال شیرهای آب در منزل در قسمت آشپزخانه و سرویس بهداشتی، ساده ترین نمونه از قطعات لاستیکی صنعتی می باشند. این، تنها نمونه ای می باشد، بسیار ابتدایی از این قطعات پلاستیکی  ولی زمانیکه که پای صنعت وسط باشد، قطعات لاستیکی صنعتی از نظر مدل و طرح، خواص و ویژگی های بسیار کاربردی، پیشرفته تر خواهند شد. به علت ماهیت لاستیکی بودن قطعات لاستیکی صنعتی،  پارامترهای فیزیکی و مکانیکی فوق‌العاده‌ای از این قطعات انتظار خوهد رفت.

توان کششی بسیار زیاد و بالا، عدم ترک خوردگی، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت خوب در برابر پارگی و حتی مقاومت در برابر سیالات اسیدی و شیمیایی، مهمترین خصوصیات فنی و مکانیکی انواع قطعات لاستیکی صنعتی می باشند، قصد داریم با چند نمونه از پر کاربرد ترین قطعات لاستیکی در صنایع مطالبی را ارائه دهیم. با ما در مقاله آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید مقاله آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی و ضرورت آن ها در ماشین آلات : تولید کننده کاسه نمد اصفهان

برای استعلام قیمت و خرید اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی در اصقهان و سراسر ایران با کارشناسان ماهان صنعت به شماره 03133686571 – 09136854152 تماس بگیرید.

ورق لاستیکی چه چیزی است و در چه مواردی کاربرد دارد؟

انواع ورق های لاستیکی از لاستیک SBR تهیه می گردند. با توجه داشتن به اینکه ورق های لاستیکی  در ابعاد و ضخامت های بسیار مختلفی در صنعت تولید خواهند شد، با استفاده کردن از این ورق ها می‌توان قطعات لاستیکی صنعتی پرکاربرد را تولید کرد. نمونه ای که در بخش قبلی گفتیم– واشرهای آب بند کننده شیرهای آب خانگی – در حقیقت از ورق لاستیکی تهیه شده می باشند.

خصوصیات فیزیکی بسیار عالی که ورق لاستیکی در قطعات تولید شده ایجاد می نماید،  برای نصب کردن در بسیاری از تجهیزات صنعتی نظیر تجهیزات استخراج نفت و گاز، صنایع شیمیایی و صنایع دریایی، مناسب می باشد. مقاومت بالای این ورق ها در برابر خوردگی و حرارت بالا، قابل توجه بسیاری از مهندسان مواد است. 

دیافراگم لاستیکی را تعریف کنید و چه تفاوتی با ورق لاستیکی دارد؟

در مقاله آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی به تعریف دیافراگم لاستیکی پرداخته میشود. دیافراگم لاستیکی، یک قطعه لاستیکی صنعتی شبیه دیافراگم می باشد که به عنوان یک حد فاصل میان سیالات به کار گرفته می شود و قادر می باشد فشار و عبور جریان سیال را کنترل نماید.

یکی از تفاوت های دیافراگم لاستیکی و ورق لاستیکی، شکل ظاهری آن ها می باشد. دیافراگم لاستیکی، صفحه دایره ای شکل با یک انحنای نسبی در مرکز آن می باشد ولی ورق لاستیکی به صورت ورق با طول مشخص تولید شده است، به حالت رول به فروش می رسد.  

دیافراگم های لاستیکی محصولی می باشد که به تنهایی در قسمت های بسیار مختلف صنعت نصب می گردد وی ورق های لاستیکی، خود به عنوان ماده اولیه تولید بسیاری از قطعات لاستیکی به شمار خواهند رفت. مهمترین ویژگی دیافراگم لاستیکی، ضد سایش بودن آن است.

بیشتر بخوانید مقاله آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی و ضرورت آن ها در ماشین آلات : تولید کننده بلادر اصفهان

تسمه نقاله یکی از پرکاربرد ترین قطعات لاستیکی صنعتی است؟

در مقاله آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی به بررسی تسمه نقاله پرداخته میشود. با نقاله های متحرک مواجه شده‌اید که کالاها، بسته ها و اشیای بسیار مختلف را به صورت پیوسته از یک مکان به مکان دیگر منتقل می نمایند. نوار نقاله هایی که برای انتقال دادن سنگ های معدن از بخش استخراج سنگ ها تا بخش فرآوری به کار گرفته می شوند از راه تسمه نقاله که یک قطعه لاستیکی می باشد به حرکت در خواهد آمد.

با توجه داشتن به این توصیف، مقاومت بالا، توان کششی، مقاومت در برابر پاره شدگی و عدم سایش، مهمترین خصوصیات فیزیکی تسمه نقاله است.  نصب تسمه نقاله را در صنایع اسکله، بندر، نفت و گاز، لجستیک و حمل و نقل کالا و نظیر اینها می توانید مشاهده نمایید. انواع تسمه نقاله  با ضخامت های بسیار متفاوت در بازار موجود می باشند.

با استفاده کردن از روکش غلطک لاستیکی می توانید از غلطک های فلزی محافظت نمایید:

یکی از چالش های بسیار بزرگ در صنایع  بسیار مختلف در بخش ماشین آلات صنعتی، خوردگی و فرسایش قسمت های متحرک دستگاه‌ها می باشد. یکی از انواع قسمت های متحرک در دستگاه های صنعتی، غلطک ها بوده اند؛ به طور نمونه غلطک هایی که در دستگاه های چاپ و یا در قطعه های ماشین آلات تولیدی قطعات خودرو و یا و … موجود می باشند، همه از فولاد آلیاژی اند اما به علت تحرک و حجم کاری بسیار زیاد و بالا، به شدت در معرض فرسایش قرار خواهند گرفت.

استفاده کردن از روکش غلطک لاستیکی بهترین راهکار برای محافظت کردن از غلطک ها در برابر آسیب‌ها می باشد. روکش غلطک لاستیکی را یکی از مهمترین قطعات لاستیکی صنعتی می دانند، که به جرأت می توانید بگویید تمام صنایع را تحت پوشش قرار خواهند داد.

بیشتر بخوانید مقاله آشنایی با قطعات لاستیکی صنعتی و ضرورت آن ها در ماشین آلات : تولید کننده اورینگ اصفهان